Yükleniyor...

Analizler Neden Bitcoin’in Yakın Vadede Düşmesini Bekliyor?

Bitcon (BTC) için nispeten sakin bir gün oldu ve lider kripto para birimi 14.

bitcoin neden dusebilir

Bitcon (BTC) için nispeten sakin bir gün oldu ve lider kripto para birimi 14.800 dolarlık düşüşün ardından, tekrardan yazım itibari ile 15.291 dolar seviyesine yükseldi.

Yaşanan bu düşüşteki satın alma baskısı, ayıların üstesinden gelemeyeceği kadar fazla olduğunu kanıtladı ve Bitcoin’de “V şeklinde” bir toparlanma yaşandı. BTC alıcıları ve satıcıları arasında yaşanan mücadele 15.000 dolarlık bölgede devam ediyor.

Popüler bir analiste göre, Bitcoin için olumsuz günlerin yakın olduğunu belirten işaretler mevcut, bu yüzden yaşanan bu istikrar eğilimi çok uzun sürmeyebilir.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası, son 12 saattir sessiz bir ticaret dalgasında yer alıyor ve boğalar ile ayılar, BTC’nin konsolide olmasıyla birlikte bir çıkmaza girdi. Bu mevcut istikrar, dün lider kripto paranın boğalar tarafından hızla emilen keskin bir satış görmesinden hemen sonra geldi.

Bitcoin’in trendinin hangi yöne doğru olacağı büyük ölçüde 15.000 dolarlık bölgede yer alan destek bölgesinde tutunup tutunamayacağına bağlı olacaktır. Popüler bir trader’a göre Bitcoin, kilit direnç seviyesini test ettikten sonra keskin bir düşüş yaşayacak.

Bitcoin’in son birkaç haftadır süren yükseliş trendini yavaşlatmak için ayılar yeterli müdahaleyi sağlayamadılar ve her satış kısa ömürlü oldu ve ardından yeni yüksek seviyeler görüldü.

Bununla birlikte, Bitcoin 16.000 dolarlık seviyeden çok sayıda ret yediği için bu eğilim değişebilir çünküi alıcıların sürekli olarak Bitcoin’i bu seviyede tutması mümkün görünmüyor.

Eğer Bitcoin 15.400 doların üzerinden yukarı yönlü bir kırılma yaşamaz ise, BTC’nin olumsuz günler ile karşılaşması muhtemel görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner