Yükleniyor...

ETH 2.0 Konusunda İkilem Sürüyor! Tarih Ertelenebilir

Ethereum (ETH), Proof of Work'ten (PoW) Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçiş yapacak ağının tarihsel metamorfozunu sürdürüyor.

eth 2.0 ethereum 2.0

Ethereum (ETH), Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçiş yapacak ağının tarihsel metamorfozunu sürdürüyor. Zinciri başlatmak için, mevduat sözleşmesi 24 Kasım’a kadar doğrulayıcılardan 524.288 ETH, toplam 16.384 mevduat (her biri 32 Eth’lik) almalıdır.

Yapılan analizlere göre ETH 2.0 güncellemesi için şu anda yalnızda 50 binden biraz fazla ETH yatırılmış durumda. Bu da gerekli 524,288 ETH’den 10 kat daha düşük olduğunu gösteriyor.

Yetersiz para yatırma nedeniyle PoS’nin başlatılmasında gecikme yaşanabilir. Bu Ethereum’un büyük güncellemeleri ertelediği zamanlar önceden de olduğu gibi ETH’nin token değerini düşürebilir. Ethereum sahiplerinin token’larını yatırmak için acele etmemelerinin birkaç başka nedeni daha var, bunlardan ilki geçtiğimiz haftalarda Ethereum fiyatının yükselmesi, diğer neden de artan DeFi projelerinin sayısı ve popüler ölçümlere göre 8.5M ETH’nin DeFi’de kilitlenmiş olması.

Yerli kripto para topluluğunun önemli isimlerinden birisi olan Agah Sesli’nin yaptığı bir paylaşıma göre ETH 2.0 için en iyi ihtimal 23 Ocak olarak görülüyor. Bugüne kadar gönderilen miktar baz alınarak 23 Ocak’ta geçişin tamamlanacağı öngörülüyor.

Ethereum’un Yükselmesini Bekleyenler Var

Yatırımcılar ve trader’lar, ETH/USD yeni yükseliş sinyalleri gösterdiğinden, bu token’ının ABD Doları karşısında alım satımından en iyi şekilde yararlanmak istiyorlar. Grafikte görüldüğü gibi, ETH/USD simetrik bir üçgen modeli oluşturdu. Genel bir kural olarak, paritenin fiyat hareketini takip etmeli ve üçgenin her iki eşiğinden bir kırılma beklemelisiniz. Fiyat şu anda üst eşiğin yakınında olduğundan, kırılma yakın zamanda herhangi bir zamanda teyit edilebilir.

Ethereum’un fiyat artışı, önemli bir rol oynamasına rağmen, esas olarak ETH 2.0 geçişi tarafından desteklenmedi, bunun yerine ABD Başkanlık Seçimleri sırasında zayıflayan ABD Doları ve belirsizlikler tarafından desteklendi. Seçim sonuçlansa da süreç hala bitmedi ve özellikle Biden’ın teşvik planları ve Trump’ın davaları konusunda gerginlik devam ediyor, dolayısıyla Ethereum’un fiyatı da artmaya devam edebilir.

Zincir sürümünün ertelenmesi de Ethereum üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Yükselen kanaldan kopuş teyit edilirse izlenecek anahtar seviye 477-500 dolar, fiyat üçgenin alt eşiğini aşarsa, fiyat 431 dolara ve bunun da altında 416 dolara düşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner