Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Dünyaca Ünlü Kripto Para Borsası Bazı Kullanıcıların Erişimini Engellemeye Başladı

Dünyaca Ünlü Kripto Para Borsası Bazı Kullanıcıların Erişimini Engellemeye Başladı

ABONE OL:google-news
StormGain

Dünyaca ünlü Bitcoin ve kripto para borsası Binance, ABD kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başladı. The Block, Binance’in ABD kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başladığını öğrendi. The Block’a iletilen bir e-posta’ya göre bir kullanıcı; eğer ABD’de bulunuyorsa 90 gün içinde parasını çekmesi yönünde uyarıldı.

Hareket, Binance’in Eylül 2019’da ABD sakinlerine hizmet vermeyi bırakacağını açıklamasının ardından bir yıl sonra gerçekleşti. Şimdiye kadar, borsa hala etkili bir şekilde ABD kullanıcılarının platforma erişmesine izin veriyordu. Yakın zamanda bildirildiği gibi, ABD’de ikamet eden birinin Binance.com’da bir hesap açmak için “Ben [Amerikalı] değilim” seçeneğini tıklaması gerekiyordu. Bu şekilde bir hesap oluşturması mümkün oluyordu.

IP Adreslerine Göre Mail Gönderiyor

The Block’a göre Binance şu anda ABD’de ikamet edenlere IP adreslerine göre e-posta gönderiyor ve bu da daha önce duyurduğu gibi bu tür kullanıcıları abluka altına almaya yönelik önemli bir adım gibi görünüyor. Pazar günü gönderilen ve The Block tarafından alınan e-postada şu ifadeler yer alıyordu:

“Geçmişte bağladığınız bir IP adresi nedeniyle hesabınızın ABD ile ilişkili olabileceğini belirledik. Yasal gerekliliklere uygun olarak, ABD vatandaşlarına veya sakinlerine hizmet sağlayamıyoruz. ABD vatandaşıysanız veya orada ikamet ediyorsanız, lütfen varlıklarınızı 90 gün içinde hesabınızdan çekin. Binance ABD veya diğer ABD platformlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.”

Binance’in müşteri destek ekibinin bir üyesi konuyla alakalı olarak “Sistemimiz hesaba erişimi tespit ettiğinde veya e-postada belirtilen faktörler hesapta tespit edildiğinde aşağıdaki e-posta bildiriminin kullanıcılara gönderileceğini” ifadelerini kullandı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakThe Block
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar