Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Kripto Para Borsası Bazı Kullanıcıların Erişimini Engellemeye Başladı

Dünyaca ünlü Bitcoin ve kripto para borsası Binance, ABD kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başladı.

kripto para borsasi erisim engeli

Dünyaca ünlü Bitcoin ve kripto para borsası Binance, ABD kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başladı. The Block, Binance’in ABD kullanıcılarının platforma erişimini engellemeye başladığını öğrendi. The Block’a iletilen bir e-posta’ya göre bir kullanıcı; eğer ABD’de bulunuyorsa 90 gün içinde parasını çekmesi yönünde uyarıldı.

Hareket, Binance’in Eylül 2019’da ABD sakinlerine hizmet vermeyi bırakacağını açıklamasının ardından bir yıl sonra gerçekleşti. Şimdiye kadar, borsa hala etkili bir şekilde ABD kullanıcılarının platforma erişmesine izin veriyordu. Yakın zamanda bildirildiği gibi, ABD’de ikamet eden birinin Binance.com’da bir hesap açmak için “Ben [Amerikalı] değilim” seçeneğini tıklaması gerekiyordu. Bu şekilde bir hesap oluşturması mümkün oluyordu.

IP Adreslerine Göre Mail Gönderiyor

The Block’a göre Binance şu anda ABD’de ikamet edenlere IP adreslerine göre e-posta gönderiyor ve bu da daha önce duyurduğu gibi bu tür kullanıcıları abluka altına almaya yönelik önemli bir adım gibi görünüyor. Pazar günü gönderilen ve The Block tarafından alınan e-postada şu ifadeler yer alıyordu:

“Geçmişte bağladığınız bir IP adresi nedeniyle hesabınızın ABD ile ilişkili olabileceğini belirledik. Yasal gerekliliklere uygun olarak, ABD vatandaşlarına veya sakinlerine hizmet sağlayamıyoruz. ABD vatandaşıysanız veya orada ikamet ediyorsanız, lütfen varlıklarınızı 90 gün içinde hesabınızdan çekin. Binance ABD veya diğer ABD platformlarını kullanmayı düşünebilirsiniz.”

Binance’in müşteri destek ekibinin bir üyesi konuyla alakalı olarak “Sistemimiz hesaba erişimi tespit ettiğinde veya e-postada belirtilen faktörler hesapta tespit edildiğinde aşağıdaki e-posta bildiriminin kullanıcılara gönderileceğini” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner