Ethereum'un (ETH) ‘EIP 1559’ Güncellemesi Temmuz Ayında Geliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) ‘EIP 1559’ Güncellemesi Temmuz Ayında Geliyor

Ethereum (ETH) madencilerinin büyük bir çoğunluğu bu teklife karşı.

eip 1559 ethereum eip

Ethereum (ETH) madencilerinin büyük bir çoğunluğu bu teklife karşı. Ancak bu, geliştiricilerin yükseltmeyi Temmuz ayı için planlamasını engellemedi.

Ethereum blok zincirinde yapılan en önemli ve tartışmalı değişikliklerden birisinin şimdi kod tabanına dahil edilmesi planlanıyor. Ethereum İyileştirme Önerisi (Ethereum Improvement Proposal) (EIP) 1559, Tüm Çekirdek Geliştiricilerinin Cuma günkü çağrısına göre madencilik endüstrisinin teklife olan hoşnutsuzluğuna bakılmaksızın, önümüzdeki Temmuz ayında Londra hard fork’u ile birlikte paketlenecek. En az beş diğer EIP’in Londra’daki EIP 1559’a katılma olasılığı yüksektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

EIP 1559, Ethereum’un kullanıcı deneyimiyle ilgili sayısız sorunu çözmek için tipik bir blok zinciri işlemini tersine çevirir. Geleneksel olarak, bir kullanıcı bir bloğa dahil edilecek bir işlem için bir madenciye gas ücreti gönderir. Bu gas ücreti şimdi ağa, yalnızca madencilere ödenen isteğe bağlı bir bahşişle birlikte, basefee adı verilen bir tür “burs” olarak gönderilecek. Yakılan ücret de algoritmik olarak belirlenir ve görünüşte kullanıcıların adil bir ücret ödemesini kolaylaştırır.

Teklif, doğru bir işlem ücreti seçmenin mevcut zorluğu göz önüne alındığında, Ethereum uygulama yaratıcılarından ve kullanıcılarından bugüne kadarki en büyük desteğin bir kısmını aldı. Öte yandan madenciler ve maden havuzları, ana ağa doğru ilerlerken teklife karşı bir araya geliyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x