Yükleniyor...

Ethereum’un Kurucu Ortağı Joseph Lubin’den Önemli Açıklamalar

Lider altcoin Ethereum'un kurucu ortağı Joseph Lubin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bugün CNN'deki 'Julia Chatterley ile İlk Adım' (First Move with Julia Chatterley) adlı programa konuk olacağını ve heyecan verici gelişmeler aktaracağını bildirdi.

Ethereumun Kurucu Ortagi Joseph Lubinden Onemli Aciklamalar

Lider altcoin Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bugün CNN’deki ‘Julia Chatterley ile İlk Adım’ (First Move with Julia Chatterley) adlı programa konuk olacağını ve heyecan verici gelişmeler aktaracağını bildirdi. Bu haber birçok kişide heyecan ve akabinde beklenti yarattı.

JPMorgan’dan Ethereum Geliştirme Stüdyosu ConsenSys’e Yatırım

Joseph Lubin daha sonra Twitter hesabından açıklamalar yaparak bu gelişmeyi şöyle açıkladı:

Bugün bu haberi paylaşmaktan gurur duyuyoruz. ConsenSys, Quorum’u JP Morgan’dan satın aldı ve kurumsal protokol mühendisliği yol haritalarını ve teknolojiyi birleştirmeyi planlıyor. JPMorgan da ayrıca ConsenSys’e stratejik bir yatırım yaptı.

Ana ağ uyumlu istemcimiz Hyperledger Besu için ürün yol haritalarını, özel izinli blok zinciri ağlarının lider platformu Quorum ile birleştireceğiz. Bu, özellikle Mainnet’te yeni başlayanlar ile büyük kuruluşların şu sıralar daha fazla yakınlaştığını göz önüne alırsak, güçlü bir teklif olacak.

Yaşanan gelişme Quorum platformu için doğal bir evrimdir ve kullanıcılar için genişletilmiş hizmetleri etkinleştirecektir. ConsenSys artık tam kapsamlı ticari sınıf araçlar ve Quorum için tam destek sunarken; aynı zamanda ek özellikler ve işlevlerle geliştirmeyi hızlandıracak.

ConsenSys ve JPM, uzun yıllardır işbirliği yapıyor. Birlikte çalışabilirliğe, standartlara ve yaklaşan ETH Mainnet yükseltmeleriyle sorunsuz bir geçişe öncelik vermeyi dört gözle bekliyoruz.

JPM’nin ConsenSys’e yaptığı yatırım, geliştiricilerin yeni nesil ağlar oluşturmasına ve işletmelerin daha güçlü finansal altyapı oluşturmasına yardımcı olan yazılım ürün paketimizin daha da geliştirilmesini de destekleyecektir.

ConsenSys’de hepimiz, bu dönüm noktası için heyecanlıyız ve bu Ethereum ve büyük küresel iş süreçlerinden; kurumsal ve açık DeFi’ın hızlı inovasyonuna kadar ağın desteklediği açık kaynaklı faaliyetin genişliğini göstermektedir.”

Alp Işık’tan Ethereum 2.0 Beklentisi

Yayını kendi Twitter hesabından duyuran, yerli kripto para topluluğunun öne çıkan isimlerinden Alp Işık da duyurulan JPMorgan haberi karşısında, Ethereum 2.0 güncellemesine dair bir haber bekliyor olduğunu belirtti.

Stratrade’den de Yorum Geldi

Kripto para topluluğunun bir diğer önemli ismi Stratrade de bu son gelişme hakkında yorum yaparak, aradaki ilişkiye vurgu yaptı.

“JP Morgan ConsenSys flörtü alev almış :) Quorum açık kaynak kodlu prokololü ve gelişimleri artık Consensys çatısı altında olacak. Kurumsal blockchain çözümlerinde özel şirket ve açık kaynak kod kültürü arasındaki entegrasyon büyüyor.”

ConsenSys Nedir?

ConsenSys, merkezi Joseph Lubin ve Washington, DC ve San Francisco’da ABD ofisleri bulunan; Joseph Lubin tarafından kurulan bir blok zinciri yazılım teknolojisi şirketidir. 2017 yılında ortaya çıkan ralli ve kripto paraların baş döndürücü gelişimi ile birlikte; oldukça hızlı büyüyen bir blok zinciri girişimi olarak göze çarpıyor.

Quorum Nedir?

Quorum, Ethereum blok zincirinde çalışan ve JPMorgan tarafından geliştirilmiş özel bir platformdur. Bu platform üç yüzden fazla bankayı içeren bir ödeme ağı olan Bankalar Arası Bilgi Ağı’nda kullanılıyor. Platformun bankalar tarafından kullanılmaya devam edileceği bildiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner