Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin, Kripto Para Endüstrisinin Genişlemesi Gerektiğini Savundu

Son günlerde yaşadığı yükselişler ve Temmuz ayı içerisinde gelmesi beklenen güncellemesi ile adından sıklıkla söz ettiren Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kripto endüstrisinin yerinde saymaması gerektiğini belirtti.

vitalik buterin kripto para genislemesi

Son günlerde yaşadığı yükselişler ve Temmuz ayı içerisinde gelmesi beklenen güncellemesi ile adından sıklıkla söz ettiren Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto endüstrisinin yerinde saymaması gerektiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük rakibi Bitcoin’in (BTC), tamamen finansal bir aracı temsil ettiğini belirten Buterin, Ethereum’un ise merkezi olmayan iletişimden, yönetişime kadar çok sayıda alanda kullanılabildiğini belirtti. Bitcoin’in sanki piyasanın tek çıkış yolu gibi lanse edilmesine karşı çıkan Buterin, barışçıl protestolarda bile Bitcoin pankartlarının açılmasının oldukça anlamsız olduğunu söyledi.

Bunula birlikte Mike Novagratz da, Bitcoin’de yaşanan ve fiyatını 10.000 dolar üzerine çıkaran son rallinin, ABD’de yaşanan sivil kargaşadan kaynaklandığını belirtti.

10.000 dolar seviyesinden tekrardan sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), haberin yazımı itibari ile 9.492 dolar seviyesinden işlem görüyor.