Yükleniyor...

Ethereum’un kurucusundan kripto yatırımcılarına tavsiyeler!

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kripto yatırımcılarına dört altın tavsiyede bulundu.

Buterin ETH dört tavsiye

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto yatırımcılarına dört altın tavsiyede bulundu.

Kripto para piyasası haftaya sancılı bir şekilde giriş yaptı. 8 ila 10 Ocak arasında Bitcoin spot ETF’ler hakkında nihai bir karar çıkması beklenilirken, kripto para birimlerinde geri çekilmeler başladı. Düşüş yönlü ilerleyen kripto piyasasında, yatırımcılar “beklentiyi al haberi sat” stratejisinin erken başladığını düşünmeye başladı.

Piyasanın çalkantılı ilerlediği bugünlerde, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den kripto yatırımcılarına tavsiyeler geldi. Dört tavsiyede bulunan Buterin, kripto topluluğunun tepkisini üzerine çekti.

Vitalik Buterin, tepki çeken bir paylaşımda bulundu

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, X platformundan yaptığı paylaşımla kripto yatırımcılarının tepkisini üzerine çekti. Buterin, kripto yatırımcılarına stratejik dört tavsiyede bulundu. Bu tavsiyeler üzerine yatırımcılar, Buterin’in ETH ile ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Buterin’in paylaşımı kısa sürede 1,5 milyon kişi tarafından görüntülendi. Büyük bir kitleye erişen Buterin, dört tavsiyesini yatırımcıların ilerleyişine yönelik verdi.

Dört tavsiyede bulunan Buterin, kripto yatırımcılarının portföyünü çeşitlendirmesi gerektiğini söyledi. Bu strateji, çoğu kripto uzmanı tarafından da öneriliyor. Yatırımcıların çeşitli bir portföye sahip olması, riski minimuma indirme açısından önemli olarak gösteriliyor.

Buterin, diğer bir tavsiyesini ise tasarruf konusunda verdi. Ethereum’un kurucusu, kripto yatırımcılarına birkaç yıllık harcamalarını sağlayacak kadar birikime sahip olmaları gerektiğini söyledi. Buterin, finansal güvenliğin özgürlük olduğunu söyledi.

Buterin ayrıca, portföy oluşturan kripto yatırımcılarının sabırlı ve iradeli olması gerektiğine değindi. Yatırımcıların portföylerinde sıkılacak kadar beklemeleri gerektiğini belirten Buterin, uzun vadeli yatırımın getirilerine değindi.

Buterin’in son tavsiyesi ise kaldıraçlı işlemlere yönelik oldu. Buterin, yatırımcıların iki katından fazla kaldıraç kullanmaması gerektiğini belirtti.

Buterin, her ne kadar yatırımcılara mantıklı tavsiyelerde bulunsa da tepkileri üzerine çekti. Kripto yatırımcıları, Buterin’e özellikle ETH’nin gidişatı konusunda eleştirilerde bulundu. Bir yatırımcı, Buterin’e ETH fiyatıyla ilgilenmesi gerektiğini hatırlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner