Yükleniyor...

ETF kararı öncesinde piyasada indirim mi yaşanıyor?

Spot Bitcoin (BTC) ETF kararına adım adım yaklaşması, altcoin'lerin fiyatını ciddi ölçüde düşürerek kafaları karıştırdı.

dunyanin ilk bitcoin etfi elinde tuttugu varliklara 4 342 btc daha ekledi

Spot Bitcoin (BTC) ETF kararına adım adım yaklaşması, altcoin’lerin fiyatını ciddi ölçüde düşürerek kafaları karıştırdı.

Spot BTC ETF kararının nihai sonucuna saatler kalmışken iyice gevşeyen altcoin’ler, piyasa genelinde bir olumsuzluk yarattı. BTC‘nin oldukça iyi bir seviyede seyretmesine rağmen yeterli talebi göremeyen altcoin’ler ezilmeye devam ediyor. ETF süreçleri boyunca neredeyse tamamen yukarı yönlü hareket eden kripto paralar, karara iyice yaklaşmasıyla birlikte fırsat mı verdi? Yoksa beklentilerin alınıp, gerçeklerin satıldığı bir döneme giriş mi yaptık?

Bitcoin’in net bir şekilde güven vermesi gerekiyor!

Son günlerde attığı fitiller ile başta vadeli işlemler olmak üzere yatırımcıları üzeren BTC henüz net bir bölgeye atabilmiş değil. Temel analizin giderek kritik bir hal almasıyla volatilitesini artıran kripto araların öncüsü, bu birkaç gün içinde piyasanın gidişatını çizecektir. Şu an için önemli bir bölgenin hemen üzerinde fiyatlayan BTC 44.203 doların kırması halinde sırasıyla 45.006 – 45.712 ve 47.201 doları hedefleyebilir. Böyle bir süreçte altcoin’lere eğilim artarak, kayda değer yükselişler izleyebiliriz.

Fud haberlerin devam etmesi, ETF’lerin reddedilmesi veya ertelenmesi, BTC’nin 44.000 doları aşmakta güçlük çekmesi gibi unsurlar ise rotayı yeniden aşağı çevirecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 43.585 – 43.005 – 42.418 – 41.796 – 41.182 ve 40.870 dolara düşüşleri getirebilir. Özellikle de 40.870 doların destek olarak korunamaması, ayı piyasasına girişin sinyalecisi olacaktır.

Ekran Resmi 2024 01 08 09.39.11

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner