Yükleniyor...

Ethereum’un Merge’ten Sonraki İlk NFT’si Yapıldı

Ethereum'un uzun süredir beklenen Mainnet yükseltmesi Merge bugün itibariyle gerçekleşmesinin ardından bir kullanıcı Ethereum'un PoS'taki ilk NFT'sini çıkardı.

Ethereumun Mergeten Sonraki Ilk NFTsi Yapildi

Ethereum’un uzun süredir beklenen Mainnet yükseltmesi Merge bugün itibariyle gerçekleşmesinin ardından bir kullanıcı Ethereum’un PoS’taki ilk NFT’sini çıkardı.

Ethereum Merge güncellemesi ile Proof of Stake’te çalışmaya başladı.

Ethereum’un PoS’taki İlk NFT’si Yapıldı

Ethereum’un Merge’ünün başarıyla gerçekleşmesiyle birlikte Proof of Work’e veda eden ağ, madenciliğe de veda etti.

Bir kullanıcı ise Ethereum’un Proof of Stake’teki ilk NFT’sini sundu ve bu NFT’yi çıkarmak için yaklaşık 60 bin dolar yani 36 ETH gas ücreti ödedi.

15537394 blok yüksekliğinde basılan görüntünün kendisi bir panda yüzünü temsil ediyor ve “The Transition” olarak adlandırılıyor.

eth pos nfy
ETH PoS’taki ilk NFT

Merge ile birlikte gas ücretlerinin düşeceği yönünde yanlış bir algı bulunuyor olsa da bu NFT’de ödenen yaklaşık 60 bin dolarlık gas ücreti gösteriyor ki Merge tam olarak gas ücretlerini kapsayan bir güncelleme değil. Merge Beacon Chain ile Mainnet’i birleştiren ve PoS’un aktif edildiği bir yükseltme. Gas ise tamamen farklı bir şekilde işlediği için Merge’ten etkilenmiyor.

Gas ücretlerinin artışının sebebi ise ağda anlık oluşan yoğunluktan kaynaklanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner