Yükleniyor...

Ethereum Merge’ün Ardından 1.600 Dolarda! 15 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 0,9'luk düşüşle 1,04 trilyon dolara ulaştı.

Ethereum Mergeun Ardindan 1600 Dolarda 15 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 0,9’luk düşüşle 1,04 trilyon dolara ulaştı. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin fiyatı hangi seviyede? Ethereum kaç dolar? Cardano‘daki son durum ne?

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum Merge’ünü başarıyla tamamladı. Bu sabah Türkiye saati ile 9.43’te gerçekleşen Mainnet ağ geçişi sorunsuz bir şekilde atlatıldı. Bunun ilerleyen günlerde Ethereum fiyatına olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Bu bağlamda Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre güne yüzde 0,1’lik yükselişle başladığını görüyoruz.

eth 4 saatlik 8
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef tekrardan 1.700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.500 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, göre güne yüzde 0,5 düşerek başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 20 bin seviyesine geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi ve kimi kripto paralarda çift haneli düşüşler gerçekleşti. Bu düşüş Bitcoin’in son yaptığı rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu.

btc 4 saatlik 10
Bircoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması oldukça önemli. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 18-19 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 21-22 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da piyasaya hacim girişinden etkilenerek yükseliş gösterdi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson açıklamaları ile kullanıcılara son durum hakkında bilgi verdi ve bir daha erteleme olmasını kendisinin de istemediğini aktardı.

ada 4 saatlik 3
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano güne yüzde 1 yükselerek başladı. Cardano’daki kritik bölgeler 0.48 dolar direnci ile 0.43 desteği diyebiliriz. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.47 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner