Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Merge Sonrası Mutluluğunu Paylaştı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Merge'ün başarıyla tamamlanmasının ardından sosyal medya hesabından mutluluğunu paylaştı.

Ethereum Kurucusu Merge Sonrasi Mutlulugunu Paylasti

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Merge’ün başarıyla tamamlanmasının ardından sosyal medya hesabından mutluluğunu paylaştı.

Bitcoin’in daha programlanabilir versiyonu olarak Vitalik Buterin tarafından geliştirilen Ethereum, bugün kripto para dünyasının en değerli ikinci blockchain ağı olarak görülüyor. Merge yükseltmesiyle tüm gözleri üzerine çeviren Ethereum’da heyecanla beklenen Merge yükseltmesinin olayın tamamlanması, kurucusu tarafından heyecanla karşılandı.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: Ve Sonuçlandırdık!

Ethereum ağ geçişini Mainnet’inde gerçekleştirdi. Ethereum’da şu anda bulunan Beacon Chain ile Mainnet’in birleştirilme sürecine “Merge” adı verildi. Bu iki ağın birleştirilmesi ise bugün itibariyle tamamlandı ve Ethereum, Blockchain’i Proof of Work konsensüsüne veda etti.

Bu olayın başrolü Vitalik Buterin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda mutluluğunu ortaya koydu ve geliştirici ekibini kutladı.

Vitalik Buterin, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Ve sonuçlandırdık! Mutlu birleşmeler. Bu Ethereum ekosistemi için büyük bir an. Birleşmenin gerçekleşmesine yardım eden herkes bugün gurur duymalı.”

Merge Ethereum Blokchain’in PoS’a geçişindeki ilk adımı temsil ediyordu. Bu yükseltme sonrasında karşımıza 4 farklı güncelleme daha çıkacak. Bu adımlar sırasıyla; Surge (Kaynaştırma), Verge (Sınırlandırma), Purge (Temizleme) ve son olarak da Splurge (Tamamlanma) olarak tanımlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner