Yükleniyor...

Ethereum’un Yılı 480 Dolar Seviyesinde Bitirme Şansı %7’ye Çıktı

Ethereum (ETH) kısa bir süre sonra ETH 2.

ethereum icin yil sonu hedefleri

Ethereum (ETH) kısa bir süre sonra ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte, PoW algoritmasından PoS’a geçiş sağlayacak. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen bu önemli protokol yükseltmesi, teşviklerin de önünü açacak. Kısacası ETH sahibi olanlar, ağı güvenli tutmak için yaptıkları katkılarından dolayı ağ tarafından ödüllendirilecekler. Bu durum, Ethereum balinalarının pozisyon hareketlerini büyütmek için zayıf fiyat hareketlerini kullanmalarını da kolaylaştıracaktır.

Bu arada, 100.000 ila 1.000.000 ETH arasındaki adres sayısı ayın başından bu yana yaklaşık %5 oranında artış gösterdi. Şu an ise 23 milyon ila 230 milyon dolar arasında Ethereum’a sahip adres sayısı 160 ve bu şimdiye kadar kaydedilen en yüksek sayı.

Ethereum çevresindeki spekülasyonlar son günlerde ETH 2.0 protokolü etrafında toplanıyor. Bu protokol üzerinde çalışacak olan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, kripto para piyasasına birçok yenilik getirebilecek potansiyelde. Bu sebepten dolayı ETH 2.0 güncellemesi ile birlikte, bu projelerin de büyümesi ETH fiyatı üzerinde ciddi etkileri olabilir.

Kripto türevleri analiz sağlayıcı Skew, akıllı sözleşmeler devinin fiyatının iki katına çıkabileceğini doğruladı. Mevcut piyasa koşullarında, özellikle Ethereum’un arkasında yaşanan yenilikler ile birlikte, ETH’nin fiyatının yıl sonuna kadar 480 dolar olma olasılığı %7’ye yükselmiş oldu.

Firma özellikle Ethereum’un üstünde çalışabilen stabil koin ve DeFi token’larının “daha sürdürülebilir” ve piyasaya uygun olacaklarını düşünüyor. Skew’e göre, bu projeler uzun vadede akıllı sözleşmeler devine daha fazla değer katabilecek potansiyele sahip.

IOMAP Modeline Göre Ethereum’un Önündeki Engel

Yaklaşık 1.14 milyon adres, 235 ila 242 dolar arasında yaklaşık 7 milyon ETH satın aldı. Bu fiyat seviyeleri boğaların aşması gereken önemli bir engel olarak da kabul ediliyor.

Bununla birlikte, ETH’nin arkasında satın alma baskısı yeterince güçlü ise, fiyatı bu direnç engelinin üstünde kırabilir. IOMAP’a göre, bu tedarik duvarını geçmek için Ethereum’un 280 dolara yükselmesi yeterli. Bu duvarı da geçtikten sonra Ethereum önünde şimdilik kayda değer bir engel bulunmuyor.

Ethereum (ETH), yazım itibari ile 244 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner