Yükleniyor...

Bitcoin’de Eğilim Hangi Yönde? Bu Tarihe Dikkat

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksine göre, Bitcoin (BTC) ve diğer üst kripto paralar şu an için olumsuz bir trend içerisinde yer alıyor.

bitcoin trend

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksine göre, Bitcoin (BTC) ve diğer üst kripto paralar şu an için olumsuz bir trend içerisinde yer alıyor. Endeks, günlerce yatay işlemden sonra 400 seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Kaynak: Bloomberg

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), endeksin mevcut ağırlığının yüzde 60’ını oluştururken, Ripple (XRP) ise yüzde 20.59 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Miller Tabak & CO’nun baş stratejisti Matt Maley, Bitcoin fiyatının tekrardan 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması durumunda, ciddi bir yükselişe başlayacağını inandığını belirtti.

Bitcoin, son olarak 1 Haziran’da 10.429 dolar seviyesine yükselmiş, ancak ertesi gün acı bir red ile karşı karşıya kalmıştı. O tarihten beri lider kripto para, beş haneli fiyat etiketine bir türlü çıkamadı.

26 Haziran Tarihi Bitcoin İçin Oldukça Önemli

Kitco’nun pazar analisti Jim Wyckoff yaptığı açıklamada, bugünün grafiklerinde yer alan bu kararsızlığa rağmen, halen boğaların desteklendiğini belirtti.

22 Haziran’da PayPal ve Venmo’nun müşterilerine kripto varlıkları sunmayı planladığı haberi gündeme bomba gibi düştü ve bu haber sonrası Bitcoin 9.631 dolarlık bir seviyeye yükseldi.

Bu haber de Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesini geçmesi için yeterli katalizör etkisini sağlamasada, 26 Haziran tarihinde 1 milyar dolardan fazla Bitcoin seçeneğinin sona erecek olması, piyasaya fazlası ile oynaklık getirebilecek potansiyele sahip.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 9.623 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner