Yükleniyor...

Ethereum’un Yüksek İşlem Ücretleri Bu Projeyi Uçurdu

Devam eden DeFi patlaması sırasında Ethereum ağındaki yoğunluk sebebi ile işlem ücretlerinde de ciddi artışlar meydana geldi.

otomatik taslak 8

Devam eden DeFi patlaması sırasında Ethereum ağındaki yoğunluk sebebi ile işlem ücretlerinde de ciddi artışlar meydana geldi. İşlem ücretlerinin bu kadar yükselmesi, kripto para projesi Loopring’in (LRC), Temmuz ayından Eylül ayına kadar %220 artış göstermesine sebep oldu. Ethereum kullanım maliyetleri arttıkça, bu tür projelere olan ilgi de aynı şekilde artış gösterecektir.

Loopring (LRC), Ethereum’da merkezi olmayan borsalar oluşturmak için kullanılan bir protokoldür. Ayrıca, Ethereum işlemlerini ölçeklendiren LRC, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamakta. Bu sebep ile Ethereum ağında yaşanan yoğunluğun devam etmesi, kripto parada artışın devam etmesine neden olacaktır.

Loopring Yükselen ETH Ücretleriyle Artış Yaşıyor

Temmuz ayının başında 0.076 dolar değere sahip olan LRC, %220 artarak yazım itibari ile 0.247 dolar seviyesine kadar yükseldi. Aynı dönemde, Ethereum blokchain’de işlem yapmanın maliyeti, 2 Eylül’de tüm zamanlarının en yüksek seviyesine çıktı.

Vitalik Buterin İşlem Ücretleri Hakkında Açıklama Yaptı

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu sorunu kabul etti ve Ethereum kullancılarının rahatsız oldukları bu sorunu, ikinci katman teknolojileri kullanarak aşabileceklerini belirtti.

“İşlem ücreti yüksek diyenler, ödemelerini doğrudan zkysnc, OMG ve Loopring üzerinden yapabilirler. Oldukça basit ödeme yöntemleri kullanarak bu sorunu aşabilirler.”

Ethereum’un ortalama işlem ücretleri 2020 yılı boyunca Ocak ayının en düşük seviyesi olan 0,07 dolardan, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14,58 dolara kadar yükseldi. Aynı genel gidişat, Loopring’de de görüldü.

Dikkat çekici şekilde Loopring’in değeri, 2 Eylül’de Bitcoin (BTC) ve toplu kripto parasının büyük çöküşünden etkilenmedi ve Ethereum’un fahiş işlem ücretlerinin daha makul seviyelere dönmeye başladığı 3 Eylül’e kadar yükselmeye devam etti.

Ethereum 2.0 Güncellemesi

Kripto para topluluğu tarafından merakla beklenen Ethereum 2.0 güncellemesi birkaç defa ertelendi. Ethereum geliştiricileri bu durumu, kusursuz bir güncelleme istemelerinden kaynaklandığını bildirdiler. Gelecek olan Ethereum 2.0 güncellemesi ile birlikte Ethereum, bir iş kanıtı (PoW) mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına geçerek, Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliğini ve performansının arttırılması planlanıyor. Bu sebepten dolayı gelecek güncelleme ile birlikte, Ethereum kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği yüksek işlem ücretlerinin düşüşe geçmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner