Yükleniyor...

Ether’in (ETH) başı Celsius ile dertte: Yüklü satışlar!

Yeniden yapılanma süreçlerini yürüten Celsius, 18 bin Ether'i (ETH) Coinbase'e transfer etti.

Celsius Ether ETH

Yeniden yapılanma süreçlerini yürüten Celsius, 18 bin Ether’i (ETH) Coinbase’e transfer etti.

Kripto para piyasası 2023 yılını boğa iştahıyla tamamlasa da yeni yılda beklentilerin altında kalmaya devam ediyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasıyla birlikte, kripto para birimleri başta Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) olmak üzere düşüş yönlü hareketlilik sergiliyor.

Kripto piyasasının düşüş yönlü ilerlediği bugünlerde, iflas sonrası yeniden yapılanma süreci yürüten Celsius’un gerçekleştirdiği ETH işlemleri dikkat çekti. Celsius, 18.000 ETH’yi Coinbase’e taşıdı. Şirketin 40 milyon dolarlık varlığı satmış olabileceği düşünülüyor.

Celsius, Ether’leri (ETH) transfer etmeye devam ediyor

Zincir üstü veri sağlayıcısı Lookonchain’in yaptığı paylaşıma göre, yeniden yapılanma süreci yürüten Celsius yüklü miktarda Ether (ETH) transferi gerçekleştirdi. Celsius, geçtiğimiz gün 18.000 ETH’yi (40 milyon dolar) Coinbase’e transfer etti. Bu işlemin satış amaçlı yapıldığı düşünülüyor.

Celsius’un gerçekleştirdiği 18.000 ETH’lik transfer büyük bir miktar olarak görülmese de şimdiye kadar yapılan transferler 280.760 ETH’ye (621 milyon dolar) ulaştı. Celsius, 13 Kasım’dan bu yana 280.760 ETH’yi Coinbase, FalconX ve OKX borsalarına gönderdi.

11 Mayıs 2022 yılında gerçekleşen Terra krizinden etkilenen Celsius, iflas bildiriminde bulunmuştu. Şirket, uzun süredir iflas sürecini yönetiyor. Celsius, alıcı bir şirket bulması sonucu yeniden yapılanma sürecine girmiş ve elindeki varlıkları nakite dönüştürmeye başlamıştı.

Celsius’un işlemlerinde en dikkat çeken veriler ETH’den geliyor. Kripto şirketi, bugüne kadar 280.760 ETH’yi borsalara transfer etse de (muhtemelen satış amaçlı) halen daha elinde yüklü miktarda ETH bulunduruyor. Celsius’un elinde 540.029 ETH bulunuyor. Şirketin 1,2 milyar dolara denk gelen ETH’yi nakite dönüştürüp dönüştürmeyeceği ise merak konusu.

Lookonchain’in yaptığı Celsius paylaşımının altına gelen yorumlar ise dikkat çekti. Birçok kripto yatırımcısı, Ether’in bittiğini ve ETH’de sert düşüşün gelebileceğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner