Yükleniyor...

BRC20’lerin gözden düşüşü: Yüklü satışlar geliyor!

Bitcoin'in (BTC) geri çekilmesiyle beraber büyük bir satış baskısı gören BRC20'ler, panik ortamı yarattı.

Düşüş yönlü grafik

Bitcoin‘in (BTC) geri çekilmesiyle beraber büyük bir satış baskısı gören BRC20‘ler, panik ortamı yarattı.

Geçtiğimiz haftalarda inanılmaz bir etki yaratarak piyasayı kasıp kavuran BRC20‘lerden şimdiyse eser yok. BTC‘nin düşüş trendine girmesiyle birlikte havasını iyice yitiren BRC20’ler, hem fiyat hem de yatırıcımların ilgisini bakımından negatife evrilmeye başladı. Ayrıca, son 24 saate en çok değer kaybeden ilk iki projenin BRC20’leri başını çeken SATS ve ORDI olması büyük bir endişe yarattı.

Ekran Resmi 2024 01 24 09.59.15

Bitcoin geliştiricisinin çarpıcı sözleri faciaya yol açmış olabilir!

Bitcoin Core geliştiricisi Luke Dashj, v27 güncellemesinden sonra Ordinals ve BRC20 devrinin sona ereceğini belirtmişti. Geliştiricinin bu söylemiyle birlikte sarsılan BRC20’ler yavaş yavaş sönmeye başladı. Daha sonrasında ise BTC’de yaşanan düşüş, BRC20’lere darbe vuran asıl unsur oldu. Soluksuz yükselişlerin kısa bir sürede düşüşe dönüşmesine ise Luke Dashj’in kritik söylemleri yol açmış gibi duruyor.

Hacim açısından hala yüksek seviyelerde olan BRC20’lerin tekrardan bir trend yakalayıp yakalayamacağı kritik bir konu başlığı haline geldi. Her ne kadar hacim yüksek olsa da bu verinin büyük bir kısmını satışların oluşturması haliyle yatırımcısını endişelendirdi. Bundan sonraki süreçte ise BTC ve BRC20’lerin nasıl bir yol izleyeceği merakla takip edilecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner