Yükleniyor...

European Investment Bank, Ethereum (ETH) Kullanarak Dijital Tahvil Çıkarma Hazırlığında

Bloomberg'in haberine göre European Investment Bank (EIB), Ethereum (ETH) kullanarak dijital tahvil çıkarma hazırlıklarına başladı.

eib2

Bloomberg’in haberine göre European Investment Bank (EIB), Ethereum (ETH) kullanarak dijital tahvil çıkarma hazırlıklarına başladı. Buna göre EIB, dijital tahvil ihraç etmek için blockchain teknolojisini kullanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelen bilgilere göre bu satışı Goldman Sachs, Banco Santander ve Société Générale üstlenecek.

Dijital tahvillerin kayıt etmek için Ethereum blokzincirinden yararlanacak olan EIB, böylelikle Ethereum’un “küresel bir yerleşim katmanı” olarak benimsenmesinde önemli bir rol üstlenebilir.

Projenin arkasındaki isimler Ethereum’un çeşitli işlemler için temel katman olma potansiyelini bir süredir tartışıyorlar. Ethereum, akıllı sözleşmeler kullanarak, işlemlerini gerçekleştiren bir platformdur. Platformun günde yaklaşık 1.5 milyon işlem kaydettiği ifade ediliyor.

Ethereum, özellikle DeFi ve NFT çılgınlığı ile beraber son derece popüler olsa da, hala resmi kurumların da desteğini arıyor. EIB’in Ethereum kullanması, kürsel benimsenme adına önemli bir adım olabilir.

Bloomberg’in haberine Ethereum kısa bir sürede tepki verdi ve 2.668 dolarlık seviyeye çıkarak yeni bir ATH yapmayı başardı. Ethereum yazı kaleme alındığı esnada, Coinmarketcap verilerine göre 2.628 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x