Yükleniyor...

Fiyat Tahmini: Dogecoin (DOGE) “Pump ve Dump” Döngüsü Sayesinde 2021’in Sonunda Yükselebilir

Bu yıl kripto paralar arasında ilk ona giren meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin'in (DOGE) fiyatı bu hafta %25 yükseldi.

dogecoin yukselme

Bu yıl kripto paralar arasında ilk ona giren meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) fiyatı bu hafta %25 yükseldi. Dogecoin fiyatı, Mayıs ayında Elon Musk kaynaklı bir rallide 70 sentin üzerine çıktı, geçen yılın aynı dönemine göre ciddi oranlarda arttı, ancak sonraki aylarda düşüşe geçti. Dogecoin fiyatı bu hafta tırmanmaya başlamadan önce yaklaşık 20 sentte bir taban buldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in son yükselişinin öncesinde, bir kripto para birimi uzmanları paneli, “Pump ve Dump” döngüsü sayesinde memecoinin 2021’in sonunda 42 sent değerinde olabileceğini tahmin etti. Bu mevcut seviyesinden %60’lık bir artışa tekabül ediyor. Kıdemli kripto para araştırmacısı Forrest Przybysz, şunları söyledi:

“Doge’un hızla büyüyen kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte büyümesini beklerdim ancak muhtemelen uzun dönemli sabit fiyat hareketleri ve ardından geçmişte gördüğümüz gibi şiddetli spekülatif yükselişler olacak.”

Bir web sitesi üzerinden %80’i DOGE’u bir balon olarak nitelendiren 42 kripto uzmanıyla önümüzdeki yıllarda Dogecoin fiyatının ne olacağını bekledikleri hakkında anket yaptı. Dogecoin’in balon olduğunu söyleyenlerin çoğu (%55) fiyatının bu yıl çökeceğini düşünürken, %42’si Dogecoin balonunun 2022’de ve %3’ü 2023’te patlayacağını düşünüyor.

Forbes’te yer alan habere göre Dogecoin fiyatını 2021’in sonunda 42 sent olarak ön gören anket ortalaması, Dogecoin’in 2025’e kadar 1.21 dolara ve 2030’a kadar 3.60 dolara ulaşacağını söylüyor. Ancak bazı uzmanlar bazı meme tabanlı kripto para birimlerinin yakında sıfıra düşeceğinden eminken bir kısmı da token başına 10 dolarlardan bahsediyor.

Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, Dogecoin’in 2021’in sonunda 15 sent değerinde olacağını ve 2030’a kadar tamamen değersiz olacağını tahmin etti:

“Dogecoin, büyük ölçüde Elon Musk’ın düzensiz tweet’lerine bağımlı görünüyor. Dogecoin bir ödeme aracı olarak nadiren kullanılıyor ve çok zayıf bir değer deposu olduğunu kanıtladı.”

Tesla TSLA -%2,2 milyarderi Elon Musk, bu yıl Dogecoin’i adeta bir evcil hayvan projesi olarak benimsedi, sosyal medyada defalarca Dogecoin meme’leri paylaştı ve geliştiricilere yükseltme fikirleri ve iyileştirmeler için çağrılar yaptı. Musk, işlem ücretlerini düşürmesi ve ağının hızını artırması durumunda Dogecoin’in “Bitcoin’i alt edebileceği” önerisiyle Bitcoin topluluğunun çoğunun tepkisini çekti.

Ekran Resmi 2021 08 08 14.08.23
Kaynak: Coingecko

Musk’ın Dogecoin’e geçerlilik kazandırma girişimlerine rağmen, birçoğu Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri ile rekabet edeceğinden emin değil.

Piyasa verileri web sitesi Trade The Chain’in kurucu ortağı Ryan Gorman, “Dolandırıcılar, yasa dışı olana kadar bu dolandırıcı parayı pompalamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x