Yükleniyor...

Geldiği gibi piyasayı salladı: Dymension (DYM) sahnede!

Modüler blokzincirin parlayan yıldızı Dymension (DYM) listelendiği andan itibaren büyük bir ilgi yakaladı.

yükselen grafik 2

Modüler blokzincirin parlayan yıldızı Dymension (DYM) listelendiği andan itibaren büyük bir ilgi yakaladı.

Stakedrop çılgınlığının boy göstermesiyle yeni projelere talep artıyor. Özellikle de modüler blokzincir teknolojisinin ön plana çıkması, sektördeki pek çok alana ilham verdi. Son zamanlara bakıldığında ise en çok yükselen altcoin’lerin modüler blokzinciri tarafında faaliyet göstermesi, bu trendi iyice tetiklemiş halde.

Bu trendin en net örneği ise Dymension (DYM) olarak karşımıza çıktı. Dün itibarıyla pek çok kripto borsasında eş zamanlı listelenen DYM piyasaya adeta damga vurdu. Hem hacim hem de fiyat açısından etkili bir performans gösteren popüler coin, bir süre daha adından söz ettirecek gibi.

Dakikalar içersinde yüzde 40’tan fazla artış yaşadı!

Binance‘te 4,507 dolardan açılış yapan DYM çok kısa bir süre içinde 6,322 doları test ederek toplamda yüzde 40,28’lik bir artış kaydetti. Daha sonrasında satış baskısı görerek alt seviyelere çekilmiş olsa da temel ve teknik analiz bakımından pozitif seyretmeye devam ediyor.

4,852 dolardan aldığı tepki sonrasında harekete geçerek 5,23 dolara gelen DYM’nin 5,356 doların üzerinde kapanış yapması veya DYM staker’larına airdrop yapılması gibi unsurlar, fiyatı sırasıyla 5,533 – 5,808 ve 6,322 dolara kadar çekebilir.

DYM airdrop’u elde eden kripto yatırımcısının yüklü satışları, BTC’nin 42.500 doların altında kalması veya stakedrop furyasının gücünü kaybetmesi gibi unsurlar ise haliyle fiyatı sarsacaktır. Böyle bir senaryoda 5,055 ve 4,852 dolara geri çekilmeler yaşanabilir. 4,852 doların aşağı kırılımı yeni bir satış dalgasını beraberinde getirebilir.

Ekran Resmi 2024 02 07 09.50.16

Modüler blokzinciri nedir?

Modüler blokzinciri, mimarisi birden fazla katmana ayrılmış, merkeziyetçilik ve güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirliği artırmayı hedefleyen bir blokzinciri türüdür. Modüler bir blokzinciri yapısında, yürütme katmanı, alt konsensüs ve veri mevcudiyeti katmanlarından bağımsızdır ve düğümlerin, sınırlı bir alan veya blok içinde geçerliliği test etmek için tüm işlemleri gerçekleştirmek yerine işlemleri ayrı ayrı yürütmesine izin verir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner