Yükleniyor...

Google Trends Verilerine Göre Bitcoin’de FOMO Henüz Başlamadı!

Google Trends'den elde edilen verilere göre, arama motoru devindeki "Bitcoin" aramaları 24 Haziran itibariyle ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Google Bitcoin Aramaları

Google Trends’den elde edilen verilere göre, arama motoru devindeki “Bitcoin” aramaları 24 Haziran itibariyle ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Libra ve Bitcoin

Verilere göre, Bitcoin aramaları, Facebook’un yeni kripto para birimi ve Blokchain destekli finansal altyapı projesi olan Libra’nın duyurulmasından sonraki haftada da yükselişini sürdürüyor. Buna karşın Libra aramalarında düşüş başlamış durumda.

Bitcoin aramaları, mevcut durumda 2017’nin Aralık ayında yapılan Bitcoin aramalarının yalnızca yüzde 10’una karşılık geliyor. İnsanların Bitcoin’e olan ilgisi yenilenen boğa piyasasıyla ilişkilendiriyorlar ve Coin360’ın verilerine göre, Bitcoin son 1 ayda değerini yüzde 34’ten fazla artırdı ve şu anda 10.840,69 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’i en çok aratan ilk beş ülke sırasıyla Nijerya, Güney Afrika, Avusturya, İsviçre ve Gana olurken, Facebook’un kripto parası Libra’yı en çok Google’da aratan ülkeler ise sırasıyla Uruguay, Dominik Cumhuriyeti, Nikaragua, Arnavutluk ve Panama oldu.

Dün haberini yaptığımız gibi, Google’ın Bitcoin aramalarıyla ilgili sunduğu veriler, şu anda Bitcoin’e olan ilginin 2017’nin Aralık ayındaki ilginin yanında oldukça düşük kaldığını gösteriyor. Bu da bireysel yatırımcı tarafında henüz FOMO’nun başlamadığı, bireysel yatırımcının mevcut fiyat momentumunun ana itici gücü olmadığı anlamına geliyor. Mevcut veriler ışığında son Bitcoin fiyatındaki artışın arkasında kurumsal talebin olduğu değerlendiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x