Yükleniyor...

Google’da Bitcoin (BTC) Reklamları Bugünden İtibaren Yayınlanmaya Başladı

Google, Mart 2018'den bu yana üç yıldan fazla bir süredir uygulanan Bitcoin (BTC) ve kripto para reklamcılığı yasağını kaldırmıştı.

google coinbase

Google, Mart 2018’den bu yana üç yıldan fazla bir süredir uygulanan Bitcoin (BTC) ve kripto para reklamcılığı yasağını kaldırmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugünden (3 Ağustos) itibaren, Bitcoin ve kripto para firmaları, arama devinde ve platformunun bir parçası olan birçok web sitesinde reklam verebilecek. Böylece Coinbase artık ABD’de Bitcoin için arama yaptığınızda en iyi sonuç olarak görünüyor.

xcoinbase bitcoin ad on google aug 2021 1536x903.png.pagespeed.ic .fZwcc7lDpt


Google, Haziran ayında yaptığı açıklamada, “3 Ağustos’tan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Birimi Borsaları ve Cüzdanları sunan reklamverenler bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilir” dedi.

FinCen’e kayıtlı olmak veya bir banka olmak ve “ister eyalet ister federal düzeyde olsun, yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili yasal gerekliliklere uymak” gibi bazı gereksinimleri var. Bitcoin’in kendisinin bir pazarlama bütçesi yoktur, bunun yerine pazarlamayı yapmak için Bitcoin hizmetleri sağlayan şirketlere güvenir.

Google tarafından yasağın kaldırılması, bu şirketlerin tekrar reklam vermesini sağlıyor bu da Bitcoin benimsenmesini artırabilecek bir şey.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x