Yükleniyor...

Grayscale Ethereum Trust’ta 1 Ethereum (ETH) 6.000 Dolar!

Dayanak varlığı Ethereum (ETH) olan Grayscale Ethereum Trust (ETHE), 20 Haziran'dan itibaren tezgah üstü piyasada halka açık olarak işlem görmeye başladı.

Ethereum ETH ETHE

Dayanak varlığı Ethereum (ETH) olan Grayscale Ethereum Trust (ETHE), 20 Haziran’dan itibaren tezgah üstü piyasada halka açık olarak işlem görmeye başladı. ETHE, haftayı 580 dolar civarında kapattı.

Normal şartlarda ETHE’de bir hissenin 0,0964 ETH denk olması yani 27 doların biraz üstünde olması gerekiyordu, ancak hisseye rekor ilgi farkı bir hayli açtı.

ETHE’ye olan talep, Ethereum fiyatının yaklaşık yüzde 2000’lik bir primle satılmasına neden oldu. Bu prim 1 ETH’ye yaklaşık 6.140 dolarlık bir değer biçilmesi anlamına geliyor. Şu anda spot piyasalarda 1 ETH 311,91 dolara karşılık geliyor. Bu durum, fırsatı kaçırma korkusu yani FOMO ve buna bağlı olarak yüksek talep ve zayıf likiditeden kaynaklanıyor gibi duruyor.

Kripto para araştırma şirketi Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, konuya ilişkin bir değerlendirmede bulundu ve doğrudan SEC’e yüklendi:

Tebrikler SEC! Yatırımcıları kripto para piyasasındaki manipülasyonlardan koruyarak yan kapı ETF’lerinin kural 144 ile OTC piyasasına girmelerine izin verdiniz. Şu anda saf yatırımcılar ETHE’nin net varlık değerinin 10 katını veriyorlar. İşinizi yapın.

Elbetteki ETHE’nin tezgah üstü piyasada işlem görüyor olmasından dolayı, Ethereum fiyatına kıyasla 20 kat değerden işlem görmesi spot fiyatlar için pek bir anlam ifade etmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner