Yükleniyor...

Günün kaybedenleri şaşırttı: Bu beş altcoin adeta yıkıldı!

Spot Bitcoin ETF verilerinin negatif gelmesiyle birlikte düşüşe geçen kripto para piyasasında, bu beş altcoin'deki düşüş dikkat çekti.

en cok dusen bes altcoin

Spot Bitcoin ETF verilerinin negatif gelmesiyle birlikte düşüşe geçen kripto para piyasasında, bu beş altcoin’deki düşüş dikkat çekti.

Kripto para piyasasında karamsar hava devam ediyor. Bitcoin halving’inden sonra toparlanan kripto para piyasası, son günlerde sert satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Özellikle Bitcoin (BTC), bir türlü beklenilen çıkışı gerçekleştiremedi. BTC özelinde oluşan negatif piyasa koşullarının arkasındaki en önemli etmen ise spot Bitcoin ETF’ler oldu.

Son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde düşüş yaşayan BTC, altcoin’lerin de geri çekilmesini sağladı. Birçok altcoin nispeten güçlü dururken, bazı altcoin’lerde adeta yıkım yaşandı. En çok düşüş yaşayan altcoin’lerin ağırlıklı olarak memecoin’lerden oluşması ise şaşırttı. Peki günün en çok düşüş yaşayan altcoin’leri hangileri oldu?

btc grafik dusus

1- Brett (BRETT)

Coinbase’in desteklediği katman-2 blokzinciri Base’de piyasaya sürülen ve kısa sürede yoğun ilgi gören Brett (BRETT), günün en çok kaybeden altcoin’i oldu. Base blokzincirinin popüler memecoin’i son 24 saatte yüzde 34 oranında düşüş yaşadı.

BRETT grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, BRETT coin son 24 saatte 64,15 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. BRETT coin, 295,1 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle BRETT coin 0,03128 dolar seviyesinde işlem görüyor.


2- PUPS (PUPS)

Bitcoin ekosisteminin gelişen yapısıyla ortaya çıkan Ordinal projelerinden birisi olan PUPS (PUPS), günün en çok değer kaybeden ikinci altcoin’i oldu. PUPS, son 24 saatte yüzde 22,2 oranında düşüş yaşadı.

PUPS grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, PUPS coin son 24 saatte 9,28 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. PUPS coin, 209,29 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle PUPS coin 26,94 dolar seviyesinde işlem görüyor.


3- Cat in a dogs world (MEW)

Solana ekosisteminin popüler memecoin’lerinden birisi olan ve kısa sürede Solana topluluğunun ilgisini üzerine çekmeyi başaran Cat in a dogs world (MEW), günün en çok kaybeden üçüncü altcoin’i oldu. MEW, son 24 saatte 15,9 oranında değer kaybetti.

MEW grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, MEW coin son 24 saatte 63,73 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. MEW coin, 433,23 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle MEW coin 0,004822 dolar seviyesinde işlem görüyor.


4- Theta Fuel (TFUEL)

Theta blokzincirinin gaz (işlem girişi) ücretlerini ödemek için kullanılan ve ekosistem token’ı olarak ön plana çıkan TFUEL, günün en çok kaybeden dördüncü altcoin’i konumunda. TFUEL, son 24 saatte yüzde 11,5 oranında değer kaybı yaşadı.

TFUEL grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, TFUEL coin son 24 saatte 18,8 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. TFUEL coin, 690 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle TFUEL coin 0,1052 dolar seviyesinde işlem görüyor.


5- Lisk (LSK)

Kendi özel yan zincirlerini geliştirmek isteyen girişimcilere altyapı sunan bir blokzincir uygulama platformu olan Lisk (LSK), son 24 saatte yüzde 10,9 seviyesinde düşüş yaşadı. LSK, günün en çok kaybeden beşinci altcoin’i oldu.

LSK grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, LSK coin son 24 saatte 11,29 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. LSK coin, 235,84 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle LSK coin 1,61 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner