Yükleniyor...

Bu beş altcoin düşüşe rağmen sağlam durdu: 27 Nisan 2024

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) etmenli düşüş yaşanırken, bu beş altcoin'de ayrışma ve yükseliş senaryosu gerçekleşti.

yükseliş grafikleri

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) etmenli düşüş yaşanırken, bu beş altcoin’de ayrışma ve yükseliş senaryosu gerçekleşti.

Spot Bitcoin ETF verilerinin negatif gelmesiyle birliktei lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) düşüş gerçekleştirdi. BTC’nin, son 24 saatte gerçekleştirdiği düşüşün derinliği yüzde 3,39 oldu. BTC, bu düşüş ile birlikte 64.580 dolardan 62.390 dolara kadar geriledi.

Spot Bitcoin ETF verilerinde BlackRock’ın üst üste üç kez sıfır işlem kaydetmesi güven kaybına yol açtı. BTC’nin negatif görünümü paralel olarak altcoin’leri de etkisi altına aldı. Altcoin’lerde para çıkışı devam etti.

Kripto para piyasasının negatif görünümüne rağmen, bazı altcoin’ler son 24 saatte gerçekleştirdiği yükseliş ile güne damga vurdu. İşte BTC’den ayrışan ve düşüşe rağmen güçlü kalan beş altcoin…

en çok yükselen altcoin

1- Golem (GLM)

Merkeziyetsiz bir hesaplama ağı olan ve kullanıcılara esnek platform sunan açık kaynaklı blokzincir Golem (GLM), günün en çok yükselen altcoin’i oldu. GLM, son 24 saatte yüzde 30,8 oranında artış kaydetti.

GLM grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, GLM coin son 24 saatte 68,3 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. GLM coin, 498,22 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle GLM coin 0,5078 dolar seviyesinde işlem görüyor.


2- Helium Mobile (MOBILE)

Merkeziyetsiz kablosuz iletişim altyapısı sayesinde hücresel bağlantı hizmeti sağlayan ve merkeziyetsiz bir iletişimin kapılarını aralayan Helium Mobile (MOBILE), günün en çok yükseliş yaşayan ikinci altcoin oldu. MOBILE, son 24 saatte yüzde 24,9 oranında yükseliş yaşadı.

MOBILE grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, MOBILE coin son 24 saatte 19,21 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. MOBILE coin, 230,23 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle MOBILE coin 0,002572 dolar seviyesinde işlem görüyor.


3- LCX (LCX)

Menkul kıymet token’larına, token alım satımına ve kripto paralara yönelen merkezi bir platformun yerel coin’i olan LCX (LCX), günün en çok yükseliş yaşayan üçüncü altcoin’i oldu. LCX, son 24 saatte yüzde 12,1 oranında artış yaşadı.

LCX grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, LCX coin son 24 saatte 2,77 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. LCX coin, 246 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle LCX coin 0,31350 dolar seviyesinde işlem görüyor.


4- aelf (ELF)

Merkeziyetsiz bulut sistemleri ve işlem ağlarına odaklanan blokzincir girişimi aelf (ELF), günün en çok yükseliş yaşayan dördüncü altcoin’i oldu. ELF, son 24 saatte yüzde 11,1 oranında yükseliş yaşadı.

ELF grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, ELF coin son 24 saatte 27,67 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. ELF coin, 467,9 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle ELF coin 0,6477 dolar seviyesinde işlem görüyor.


5- Popcat (POPCAT)

Solana ağında ortaya çıkan en yeni memecoin’lerden birisi olan ve kısa sürede topluluk inşa etmeyi başaran Popcat (POPCAT), günün en çok yükselen beşinci altcoin’i oldu. POPCAT, son 24 saatte yüzde 6,7 oranında artış yaşadı.

POPCAT grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, POPCAT coin son 24 saatte 123,36 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. POPCAT coin, 443,17 milyon dolar piyasa değerine sahip.

İçerik yazım anı itibariyle POPCAT coin 0,4470 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner