Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 18 Mart 2024

68 bin 500 dolar ile mücadele veren Bitcoin (BTC) kripto para piyasasında hareketlilik yaratmaya devam ediyor.

boga ayi mücadele

68 bin 500 dolar ile mücadele veren Bitcoin (BTC) kripto para piyasasında hareketlilik yaratmaya devam ediyor.

64.500 Doları test ettikten sonra rotasını yukarı çeviren BTC, 68.500 doları aştı. Bu süreçte altcoin’leri sallayan kripto paraların amirali, büyük bir volatiliteye yol açtı. Volatiliteden dolayı bazı kripto paralar olumsuz etkilenip değer kaybetse de genel olarak altcoin’lerde yukarı yönlü hareketler gözlemlendi. Peki son 24 saatte en çok hangi altcoin’lerde fiyat oynaklığı yaşandı?

Kazanan kripto paralar listesi

CoinMarketCap’e göre son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler artış sergiledi? Bu altcoin’lere dair bilgiler nelerdir?

1- Dogwifhat (WIF)

Listenin ilk sırasında yüzde 27’lik artışıyla dogwifhat (WIF) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 2,95 milyar dolar piyasa değerine ulaşan memecoin, son 24 saatte 850 milyon dolar dolar işlem hacmi yakaladı. Memecoin trendinden faydalanarak BTC’deki volatiliteye rağmen yükselişe geçen WIF, ilk 100’deki altcoin’lere büyük bir fark attı.

WIF grafik 1

2- Render (RNDR)

Listenin ikinci sırasında yüzde 18’lik artışıyla Render (RNDR) yer aldı. Son fiyat değişimiyle beraber 4,87 milyar dolar piyasa değerine yükselen RNDR, son 24 saatte 1,1 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Yapay zeka furyasını arkasına alarak patlama yapan RNDR, yeni ATH’lere koşuyor.

RNDR grafik

3- Avalanche (AVAX)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 17’lik artışıyla Avalanche (AVAX) yer aldı. Son fiyat hamlesiyle beraber 23 milyar dolar piyasa değerine yükselen AVAX, son 24 saatte 1,99 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Solana’nın (SOL) 200 doları kırmasının ardından gaza basan major coin, şu an için kritik bir seviyede fiyatlıyor.

AVAX grafik

4- Theta Network (THETA)

Listenin dördüncü sırasında yüzde 16,48’lik artışıyla Theta Network (THETA) yer aldı. Son fiyat hamlesiyle beraber 3,23 milyar dolar piyasa değerine yükselen THETA, son 24 saatte 165 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. GameFi’ın popüler coin’lerinden olan THETA, furyanın güçlenmesi halinde daha da ön plana çıkabilir.

THETA grafik

5- Wemix (WEMIX)

Listenin beşinci sırasında yüzde 15,27’lik artışıyla Wemix (WEMIX) yer aldı. Son fiyat hamlesiyle beraber 2,85 milyar dolar piyasa değerine yükselen WEMIX, son 24 saatte 248 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Çoğunlukla BTC‘ye ters fiyat hareketleriyle bilinen MKR, bu sefer de şaşırtmadı. 2900 Dolara yaklaşan popüler coin’in bundan sonraki fiyat hareketleri merakla bekleniyor.

WEMIX grafik

Kaybeden altcoin’ler listesi

CoinMarketCap’e göre son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler düşüş yaşadı? Bu altcoin’lere dair bilgiler nelerdir?

1- 0x Protocol (ZRX)

Listenin ilk sırasında yüzde 4’lük düşüşüyle 0x Protocol (ZRX) yer aldı. Son fiyat değişimiyle beraber 1,07 milyar dolar piyasa değerine gerileyen ZRX, son 24 saatte 587 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. Yakın zamanda çıkış yapan coin’lerin başında gelen ZRX, BTC’deki yükseliş eğilimine rağmen beklenen performansı gösteremedi.

zrx grafik

2- PancakeSwap (CAKE)

Listenin ikinci sırasında yüzde 1’lik değer kaybıyla PancakeSwap (CAKE) yer aldı. Son fiyat değişimiyle beraber 1 milyar dolar piyasa değerine gerilen CAKE, son 24 saatte 169 milyon dolar işlem hacmine ulaştı. DEX’lere olan ilginin azalmasıyla beraber düşüşe geçen CAKE, platform kullanıcılarında endişe yarattı.

cake grafik

3- BNB (BNB)

Listenin üçüncü sırasında yüzde 0,65’lik düşüşüyle BNB (BNB) yer aldı. Son fiyat hareketiyle beraber 86 milyar dolar piyasa değerine gerileyen BNB, son 24 saatte 3,73 milyar dolar işlem hacmine ulaştı. Piyasanın yükseliş eğilimi yakalamasına karşılık düşüşe geçen Binance’in yerel token’ı, yatırımclarını bir nebze de olsa üzdü.

bnb grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner