Yükleniyor...

BNB, son iki yılın zirvesinde: Yükselişin sebebi ne?

Binance borsası bağlantılı blokzincir ağı BNB Chain'in ana tokeni BNB, altcoin piyasasındaki yükselişe eşlik ediyor.

bnb coin yukselis

Binance borsası bağlantılı blokzincir ağı BNB Chain’in ana tokeni BNB, altcoin piyasasındaki yükselişe eşlik ediyor. BNB fiyatı geçtiğimiz Salı günü 355 doları test etmesinin ardından 9 Mart Cumartesi sabahı itibarıyla 488 dolara ulaşarak son iki yılın rekorunu kırdı.

Yatırımcıların büyük kısmı Binance borsası ve kurucu Changpeng Zhao’nun başına gelenlerden ötürü BNB fiyatının söz konusu rakamlara ulaşacağı konusunda şüphe taşıyordu. Kripto borsası bağlantılı altcoin, karşı karşıya kalınan büyük soruşturmalara rağmen piyasadaki yerini korumayı başardı. BNB, stablecoinler haricinde Bitcoin ve Ether’in (ETH) ardından piyasa değeri en büyük üçüncü kripto para birimi ünvanına sahip.

BNB neden yükseliyor?

Binance bağlantılı altcoin BNB’nin hareketinde kendi blokzincirinde artan faaliyet ve yaşanan son gelişmeler etkili olmuş olabilir. Blokzincir takipçisi DappRadar’ın verilerine göre BNB Chain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalarda (DApps) hacim son bir ayda yüzde 41 artış göstererek 26,3 milyar dolara ulaştı.

dappradar bnb chain

BNB, DApp dünyasının en büyük üçüncü blokzinciri konumunu korurken 5,6 milyon aktif adres ile rakipleri Ethereum ve Arbitrum’u büyük farkla geride bıraktı. BNB’ye en yakın blokzincir, 4,73 milyon aktif adres ile Polygon oldu.

Blokzincir takipçilerinden elde edilen verilerin haricinde, rakip borsa Coinbase’de yaşananların BNB’yi olumlu etkilemiş olması mümkün. Bitcoin ve altcoin fiyatlarının sert yükseldiği günlerde ABD merkezli kripto para borsası pek çok kez kullanıcılarına hizmet veremeyecek duruma geldi. Aynı saatlerde Binance’in işlemlere sorunsuz devam etmesi, yatırımcıların beklentilerinde bir değişime yol açmış olabilir.

BNB için bu seviyelere dikkat!

Binance bağlantılı altcoin BNB’nin son yılların rekorunu kırmasında kritik bazı dirençlerin aşılması önemli rol oynadı. Bitcoin’in yükselişiyle Şubat ayında 345 dolar direncini aşan token, 450 dolara takılmadan yükselişine tam gaz devam etti.

BNBUSDT 2024 03 09 10 07 48 32edc

BNB’nin eski rekoruna göz kırpabilmesi için 510 dolar direnci büyük önem taşıyor. Olası bir düşüşte destek olabilecek en muhtemel seviye ise 450 dolar civarında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner