Yükleniyor...

HFSP Nedir?

HFSP kripto jargonunda yer edinmiş bir terimdir.

HFSP

HFSP kripto jargonunda yer edinmiş bir terimdir. Kripto para yatırımı yapmayanlarla alay edilirken kullanılan bu terim, İngilizce bir ifadenin kısaltmasıdır. Terimi kullanan kişiler kibirli olarak görülse de genellikle bir anlatımda NGMI ile birlikte yer alır.

HFSP Açılımı Ne Demek?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

HFSP argo bir kripto terimidir ve İngilizce “Have Fun Staying Poor” ifadesinin kısaltılmış şeklidir. HFSP Türkçe anlamı “Fakir kalmanın keyfini çıkar”dır. Bu terim, kripto varlıklara yatırım yapmayan kişiler için kullanılır ve kullanan kişiyi kibirli bir pozisyona sokar.

hfsp

Terim aynı zamanda “yoksul kalarak eğlenin” anlamı da taşır. Bu ifade birkaç durum için geçerlidir, ancak genellikle yapılabilecek tartışmalara rağmen Bitcoin’in başarılı olacağına dair güven göstererek BTC eleştirisini azaltmak için kullanılır. Başka bir deyişle, HFSP, “Bitcoin’in değeri artmaya devam edecek ve karşı argümanınızla yüzleşmek yerine, zamanla çürütülmenize izin vereceğim.” demektir.

NGMI Nedir?

NGMI kriptoyla ilgili olumsuz fikirleri olanlar, kötü yatırım seçimlerini teşvik edenler ve temel kripto kavramlarını anlamayan insanlar ile dalga geçmek, eleştirmek veya alay etmek için gösterilen bir tepkiyi sembolize eder. NGMI “Not Gonna Make It” ifadesinin kısaltmasıdır ve “Başaramayacak” anlamına gelir.

Bu kavram, NFT dünyasının yaygınlaşmasıyla birlikte günlük hayata girmiştir; yani bir nevi NFT jargonu arasında yer alır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x