Yükleniyor...

MetaMask’e Near Protocol (NEAR) Ağı Ekleme

MetaMask’e Near Protocol ağı ekleme işlemi yapmadan önce bu blokzincir ağının MetaMask tarafından desteklenip desteklenmediğini bilmek gerekir.

metamask nearprotocol

MetaMask’e Near Protocol ağı ekleme işlemi yapmadan önce bu blokzincir ağının MetaMask tarafından desteklenip desteklenmediğini bilmek gerekir. MetaMask, Ethereum ağı üzerinde işlem yapmayı mümkün kılan bir cüzdandır. EVM tabanlı kripto varlıkları depolamak için kullanılan ve güvenilir olarak görülen popüler dijital cüzdanlardan biridir. Sistemsel olarak desteklenen ağlar, cüzdana eklenebilir.

MetaMask, internet tarayıcısı üzerinde veya uygulama olarak kullanılabilen kripto para cüzdanıdır. Ethereum blokzincirinde işlem yapılmasına olanak tanıyan cüzdan, “Ağ ekle” özelliği sayesinde çok çeşitli blokzincir ağlarını destekler ve kullanıcılar böylelikle 50’den fazla farklı ana ağı veya test ağını buraya ekleyebilirler.

MetaMask’e Near Protocol Ağı Ekleme

MetaMask yalnızca EVM tabanlı kripto varlıkları destekler. Dolayısıyla Near blokzincir ağı EVM tabanlı olmadığı için MetaMask tarafından desteklenmez ve cüzdan üzerine ağ olarak eklenemez.

EVM olmayan zincirlerle etkileşim kurulabilmesi için ayrı bir yerel cüzdan edinilmesi gerekir.

MetaMask gibi bir cüzdan aracılığıyla bu ağı kullanmak istiyor ve NEAR coin’leri depolamak istiyorsanız Near Protocol ağını destekleyen en popüler 3 cüzdan şu şekildedir:

  1. Atomic
  2. Trust Wallet
  3. NEAR

1. Atomic Wallet

Merkeziyetsiz bir kripto para cüzdanı olan Atomic; Windows, macOS, Android, iOS ve çok sayıda Linux tabanlı işletim sistemi dahil olmak üzere her türlü platformdan milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılabilmektedir. Cüzdan BitTorrent teknolojisini kullanır ve çevrimdışı veriler ve şifreler sunucuda değil, ilgili cihazınızda saklanır.

300’den fazla kripto para birimini destekleyen cüzdanı atomicwallet.io adresinden bilgisayarınıza indirdikten sonra NEAR’ı içerisine ekleyebilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz.

2. Trust Wallet

Trust Wallet, kullanıcıların kripto para birimleri ve NFT’ler gibi dijital varlıkları tam olarak kontrol etmelerini sağlayan, merkeziyetsiz, gözetimsiz, çoklu kripto para birimi cüzdan uygulamasıdır. Binance’in resmi kripto para cüzdanı olan Trust Wallet 65 blokzinciri ağını desteklerken, 4,5 milyondan fazla kripto varlığına erişim sağlar. Sıcak bir cüzdandır olduğu için de internet bağlantısı olduğu sürece, cüzdana çevrimiçi olarak güvenli bir bağlantı üzerinden erişilebilir.

Trust Wallet cüzdanına Near ağı eklemek için öncelikle cüzdan uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Ardından tıpkı MetaMask’teki gibi “Ağ ekle” seçeceğini kullanarak cüzdan üzerine Near’ı ekleyebilirsiniz.

metamask near

3. NEAR Wallet

NEAR Wallet bilinenin aksine, sahip olduğunuz NEAR coin’leri depolayan bir cüzdan değildir. Onun yerine, NEAR coin’leri kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlardır. Near Protocol cüzdanları, ağ üzerindeki bakiyenizi görebilmenizi ve blokzincir sistemi ile diğer Near Protocol cüzdanlarına transfer edebilmenizi sağlamaktadır.


MetaMask cüzdanınıza diğer ağları eklemek isterseniz:

MetaMask’e BNB Chain (BNB) Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask’e Celo (CELO) Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask’e Astar (ASTR) Network Ağı Nasıl Eklenir?


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner