Yükleniyor...

Hifi Finance Nedir? MFT Coin Nasıl Alınır?

Hifi Finance, kripto para birimleri karşılığında bir ödünç verme protokolü olarak çalışan bir blockchain projesidir.

Hifi finance nedir

Hifi Finance, kripto para birimleri karşılığında bir ödünç verme protokolü olarak çalışan bir blockchain projesidir.

Hifi Finance Nedir, Nasıl Çalışır?

Önceden Mainframe adında hizmet veren Hifi Finance, bir borç verme protokolüdür. 2017 yılında Mainframe adı ile piyasaya sürülmüştür. Ancak başarılı olamayınca, 2020 yılında merkeziyetsiz finans alanında DeFi’ye odaklanarak Hifi Finance adı ile yeniden markalaşmıştır. Hifi Finance birt borç verme protokolü olarak, kullanıcıların kripto varlıkları karşılığında borç almasına olanak tanımaktadır. Bir blockchain projesi olan Hifi Finance, kişisel veri güvenliği ve mahremiyeti için blockchain teknolojisinin potansiyelinden yararlanmaya çalışmaktadır. Hifi, tahvil benzeri bir araç kullanmaktadır. Tokenize edilmiş borcun alınması ve satılması, sabit oranlı, sabit vadeli borç verme ve borçlanmayı mümkün kılmaktadır.

Hifi ekosistemi, Hifi’nin kredi protokolüne dayanan ve entegre olan yeni projeler ve ortaklıklar topluluğu olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılarına herhangi bir sürpriz yaşatmadan kriptolarına karşı ödünç almalarını sağlamaktadır. Protokol, kullanıcılara tokenize edilmiş borç alma ve verme hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet ile protokol merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında nadir bulunan sabit oranlı ve vadeli borçlanmayı mümkün kılmaktadır. Hifi Finance ağının özelliklerinden biri, gelişmiş şifreleme hizmetleri gibi işlevlerle birkaç farklı alt protokol kullanmasıdır. Bu durum, gizliliğin korunmasını ve ağ üzerindeki iletişimin korunmasını sağlamaktadır. Hifi platformu, kullanıcıların güvenli bir şekilde dosya göndermesine, Merkezi Olmayan uygulamalar (DAO) DApp’leri oluşturmasına ve blokzincirinde veri depolamasına olanak tanımaktadır.

MFT coin nedir

MFT Coin Nedir?

Hifi Finance platformunun yerel kripto para birimi MFT Coin’dir. MFT Coin, bir yönetişim token’ı olarak hizmet vermektedir. Kullanıcılarına platformun geleceğini belirleyen kararlarda oy kullanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca MFT Coin stake edilebilir. Kullanıcılar, AMM’ye likidite sağlayarak işlem ücretleri üzerinden ek kazanç sağlayabilir.

Hifi Finance, piyasa yapıcıların işlem ücreti üzerinden gelir elde etmelerine olanak tanımaktadır. Kullanıcılar, otomatik borç token’larını cüzdanlarda tutmak için satın alabilir ve vade sonunda işlem ücretleri üzerinden gelir elde edebilmektedir. Ayrıca Hifi, kullanıcılarını teşvik etmek amacıyla MFT token ödülleri dağıtmaktadır.

MFT Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

MFT Coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, UniSwap (V3), Gate.i.o, Bitget, MEXC, Upbit, Bitrue gibi platformlar verilebilir. MFT Coin satın almak isteyen yatırımcılar öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Üyelik ve hesap oluşturma işlemlerinin ardından kimlik doğrulanmalıdır. Tüm bilgiler eksiksiz tamamlandıktan sonra alım satım sayfası açılır. İstenilen miktarda MFT Coin satın alınabilir. Satın alınan MFT Coin’ler işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner