Yükleniyor...
Sponsored

Hindistan, Kripto Reklam Yönergelerini Yayımladı

Hindistan, kripto ve dijital varlık reklamları hakkında bazı yönergeler yayımladı.

hindistan kripto reklam yonergelerini yayimladi

Hindistan, kripto ve dijital varlık reklamları hakkında bazı yönergeler yayımladı. Yönergeler, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan’ın reklamlardan sorumlu kurumu Reklam Standları Konseyi (ASCI) dijital varlık reklamlarına ilişkin bir yönerge hazırlığındaydı. Kurum şimdi, bu yönergeleri yayımladı ve yönergelerin 1 Nisan itibariyle geçerli olacağını duyurdu. ASCI ayrıca yönergeleri hazırlarken, farklı paydaşlarla kapsamlı tartışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yönergeler dijital varlık ürünleri, borsaları ve bunlara ilişkin tüm reklamların bir sorumluluk reddi beyanı taşımasını gerektiriyor. Ayrıca reklamlarda “para birimi”, “menkul kıymetler”, “saklayıcı” ve “sermayedarlar” gibi kelimelerin kullanılmasını engelliyor. Kuruma göre bu kelimeler, düzenlemelere tabi olmayan bu ürünlerin düzenlemelere tabiymiş gibi görünmesine yol açıyor. Ek olarak, karlılık ve maliyetlere ilişkin bilgilerin net ve doğru bir şekilde belirtilmesi ifadesi yer alıyor. 

Reklam gözlemcisi, ülkedeki mevcut dijital varlık reklamlarının bu ürünlerin risklerini yeterince açıklamadığına inanıyordu. Hindistan Başbakanı Narendra Modi de geçtiğimiz Kasım ayında benzer ifadeler kullanmıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x