Yükleniyor...

Hindistan, Yakında Kripto Varlık Gelirlerini Vergilendirebilir

Hindistan’ın ülkedeki kripto varlık ticareti ve ekosistemini vergilendirmek istediği bildiriliyor.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

hindistan yakinda kripto varlik gelirlerini vergilendirebilir

Hindistan’ın ülkedeki kripto varlık ticareti ve ekosistemini vergilendirmek istediği bildiriliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber sitesi ET Now’ın aktardığına göre, yakın zamanda kabinenin kripto varlık ticaretine ilişkin yasa tasarısını alması bekleniyor. Habere göre vergi dairesi kripto varlık alım satım platformları ve alım satım işlemleri de dahil olmak üzere gelir getiren her türlü faaliyeti vergilendirecek. 

Kaynaklar, Hindistan’daki kripto varlık alım satım platformları ve ekosistemini vergilendireceğini söylese de Hindistan hükümeti henüz bu konu hakkında açıklama yapmadı. ET Now’dan Ruchi Bhatia şu ifadeleri kullandı:

“Hükümet kaynakları bana @FinMinIndia’nın ülkedeki kripto para ticaretini, ekosistemi vergilendirmek istediğini söylüyor. Hükümet, gelir getiren herhangi bir faaliyetin Hindistan’da vergi ödemesi gerektiğini düşünüyor. Kabine yakında kripto varlık tasarını alacak.”

Hindistan’ın kripto varlıklar ile karmaşık bir ilişkisi bulunuyor. Hükümet yetkilileri daha önce yasaklamaya yönelik bir tutum takınmış olsa da, ülkede kripto varlık alanında hizmet veren kurumların tepkileri ve baskısıyla vergilendirme çalışmalarını değerlendirmeye başlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x