Yükleniyor...

Holo (HOT) Coin Nedir?

Holo, DApp'ler geliştirmek için bir çerçeve olan ve Holochain kullanılarak oluşturulmuş eşler arası (P2P) dağıtılmış bir platformdur.

Holo coin

Holo, DApp’ler geliştirmek için bir çerçeve olan ve Holochain kullanılarak oluşturulmuş eşler arası (P2P) dağıtılmış bir platformdur. Holochain (HOT), küresellik yerine kullanıcı bağımsızlığını göz önünde bulundurarak merkeziyetsiz bir internet sunmayı hedefler. HOT ise Holochain projesinin, ERC-20 altyapısını kullanan kripto para birimidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

HOT coin iki deneyimli yazılımcı tarafından kurulmuştur. Metacurrency.org sitesinin kurucular Arthur Brock ve Eric Harris-Braun HOT coin’i kısa sürede bir proje olarak hayata geçirmişlerdir. Holochain’de Blockchain ağındaki küreselliğin aksine bireylerin kendine özgü zinciri bulunmaktadır.

HOT’ın amacı, blokzincir teknolojisi olmadan da dApp (merkeziyetsiz ağ) yaratabilmektir. Bu sayede merkeziyetsizliğin daha kolay ulaşılabilir olduğu bir ekosistem oluşturulabilmektedir.

Holo coin 1

Holochain platformunda, merkeziyetsiz uygulamalar geliştiren kullanıcılar kendi projelerini oluşturabilmektedir. Holochain ağı içerisinde kullanılan para birimi Holo Fuel olarak adlandırılmıştır. Holo Fuel, Holochain ağının gelişmesi ve büyümesi için ihtiyaç duyulan maliyet giderlerinin karşılanması amacıyla kullanılmaktadır.

Holochain, hızlı ve güvenli eşler arası uygulamalar hazırlamak amacıyla oluşturulmuş açık kaynaklı bir çerçeve olarak tanımlanabilir. Holochain, dağıtık Holochain uygulamaları ile merkezi internet arasında bir köprü niteliği taşımaktadır. Holochain’in çalışma mekanizmasında her katılımcının kendi zinciri bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, merkeziyet yapısına bağlı kalmadan Holochain uygulamaları ile işlem yapabilir ve kendi verileri ile kimliklerini kontrol edebilirler. Bu durum Holochain’in en belirgin farklılığıdır. Aynı zamanda Holochain ölçeklenebilir, hızlı, enerji konusunda verimli ve diğer blok zincirlerine kıyasla daha ucuz olan yeni nesil bir proje olmayı hedeflemektedir.

Holo coin, merkeziyetsiz kripto paralardan biridir. Uluslararası para göndermek için de yine Holo kullanılmaktadır. Holo kripto parasının daha sonra HoloFuel olarak bir de alt token oluşturulmuştur. Holo coin birçok kripto para alışverişi sitesinde kullanılmaktadır. Bu siteleri kullanarak da holo kripto parasını satın alabilirsiniz. Uçtan uca şifreli olan kripto paralardan bir tanesidir.

Holo coin, hemen hemen bütün kripto para borsalarında bulunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x