Yükleniyor...
Sponsored

Hong Kong Düzenleyicileri, Spot Bitcoin ETF’lerine Yatırım Yapılmasına Sınır Getirmeyi Planlıyor

Hong Kong düzenleyicileri, yalnızca profesyonel yatırımcıların bu tip ürünlere yatırım yapabilmesini istiyor.

hong kong

Hong Kong düzenleyicileri, yalnızca profesyonel yatırımcıların bu tip ürünlere yatırım yapabilmesini istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong mali düzenleyicileri, ETF gibi sanal varlığa bağlı ürünler sunmak isteyen aracılar için yeni bir kılavuz yayınladı. Yeni kurallar spot Bitcoin ETF’leri gibi ürünleri kapsıyor.

Bugün yayınlanan bir genelgeye göre Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), dijital varlıkları için spot piyasaların büyük ölçüde düzenlenmemiş olduğunu ve yatırımcıların korunması ile ilgili sorun çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca fiyatlandırma konusunda şeffaflığın olmamasının da piyasa manipülasyonunun önünü açtığı vurgulandı.

Genelge, Hong Kong’un yeni kuralların yatırımcıları koruma maksadıyla tasarlandığını ve spot ürünlerin sadece profesyonel yatırımcılara sunulacak şekilde sınırlandırmayı içeriyor. Bir başka gereklilik de hizmet sağlayıcıların müşterilerini dijital varlıklar hakkındaki bilgileri konusunda test etmelerini gerektiriyor.

Türev ürünlere dayalı olan ürünler için ise kurallar bu derece katı olmayacak. Genelgede “yalnızca profesyonel yatırımcılar” kısıtlaması spot ürünleri için geçerli olacak.

Yeni kılavuzda yurt dışında sunulan ve türev olmayan ETF ürünlerine de yalnızca profesyonel yatırımcıların yatırım yapabileceği ifade edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x