Yükleniyor...

Hotbit Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

Hotbit, 22 Mayıs itibariyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı ve kullanıcıları fonlarını çekmeye çağırdı.

hotbit

Hotbit, 22 Mayıs itibariyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı ve kullanıcıları fonlarını çekmeye çağırdı. 

Borsa yaptığı duyuruda, ekibinin eski bir üyesinin Ağustos 2022’de bir soruşturmaya tabi tutulmasından bu yana çalışma koşullarının kötüleştiğini söyledi. Buna ek olarak Hotbit, kripto alanındaki bazı olayların da bu kararı almalarında rol oynadığını belirtti. Borsa, kötüleşen nakit akışının nedenleri olarak FTX’in iflasını ve USD Coin depegging olayına neden olan bankacılık krizlerini gösterdi. 

Hotbit, Kullanıcıların Varlıklarını Çekmelerini Talep Etti

22 Mayıs 07:00 (TSİ) itibariyle operasyonlarını sonlandırdığını belirten borsa, kullanıcılardan 21 Haziran 07:00’dan (TSİ) önce varlıklarını çekmelerini talep etti. 

Hotbit ekibi ayrıca, merkezi borsaların giderek daha zahmetli hale geldiğini ve uzun vadeli eğilimleri karşılama ihtimalinin düşük olduğuna inandığını belirtti. Borsa, tek seçeneğin daha merkeziyetsiz hale gelmek ya da düzenlemeyi benimsemek olduğunu söyledi. Borsa ayrıca, iflasının nedenleri olarak tekrarlanan siber saldırıları ve proje kusurlarının kötü niyetli kullanıcılar tarafınan istismar edilmesini gösterdi. 

Hotbit, 2022’nin Ağustos ayında da geçici olarak tüm para yatırma-çekme ve alım-satım işlemlerini askıya almak zorunda kalmıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner