Yükleniyor...

İkinci Ethereum ETF Başvurusu WisdomTree’den Geldi

WisdomTree ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan yeni bir belgeye göre, Ethereum’a dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu.

ikinci ethereum etf basvurusu wisdomtreeden geldi

WisdomTree ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan yeni bir belgeye göre, Ethereum’a dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

WisdomTree Ethereum Trust adı verilen ETF’in, daha önce başvurusu yapılan Bitcoin ETF’i gibi Cboe’de listelenmesi planlanıyor. Başvuru, aşama kaydettikçe güncellenecek ancak şimdiye kadar bir kısaltma veya saklama sağlayıcısına karar verilmiş değil. Bununla birlikte Delaware Trust Company önerilen mütevelli olarak yer alıyor.

WisdomTree, VanEck’in bu ayın başlarında yaptığı başvurunun ardından ETH ETF’ye başvuran ikinci şirket oldu. Her iki kuruluş da ETF’i Cboe’de listelemeyi planlıyor ve her iki kuruluşun da yine Cboe’de listelemeyi planladığı bir Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. SEC, henüz herhangi bir kripto ETF başvurusunu onaylamadı ve birçok Bitcoin ETF başvurusu kurum tarafından bekletiliyor. 

Bununla birlikte Kanada’da da birden fazla ETH ETF’i kabul edildi ve işleme açıldı. Bu onaylar ise Kanadalı düzenleyicilerin Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakmasının ardından gerçekleşti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x