Yükleniyor...

Illuvium Nedir? ILV Nasıl Alınır?

Illuvium, Ethereum üzerine kurulu bir aksiyon/macera türündeki RPG savaş oyunudur.

illuvium nedir nasil calisir

Illuvium, Ethereum üzerine kurulu bir aksiyon/macera türündeki RPG savaş oyunudur. Oyunseverlerin ve DeFi hayranlarının dikkatini çeken oyunun yerel kripto para birimi ILV Coin’dir.

Illuvium Nedir?

Bir metaverse projesi olarak hayata geçirilen Illuvium, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuş bir savaş oyunudur. Illuvium 2020 yılında, Kieran Warwick ve Aaron Warwick tarafından kurulmuştur ve geliştirilmeye devam etmektedir. Illuvium, kurucuları ve dünyada sayıları 40’ı aşan kişi tarafından yönetilmektedir. Blokzinciri tabanlı oyun, metaverse ve oyna-kazan modellerini içeren daha yüksek kalitede bir blockchain oyunu sunmayı amaçlamaktadır. Illuvium, diğer oyunların aksine, gezegenin çeşitli bölgelerindeki benzersiz İlluvial’ler ile üç boyutlu bir ortama sahiptir.

Illuvial, Illuvium oyunundaki benzersiz NFT varlıklar olarak tanımlanır. Üç boyutlu tasarımlara sahip, yüksek çözünürlüklü NFT’ler, oyun içi karakterler olarak da tanımlanır. Her birinin kendine has özellikleri bulunur ve ayrıca Illuvial’ler koleksiyonluk varlıklardır. Illuvium, oyun severler savaşabilir, takas edilebilir ve seviyesi yükseltiebilir NFT oyun içi karakterlere sahiptir. Macera dolu oyun hikayesi bir gemide başlar ve fantastik güçlere sahip olan canavarların keşfi ile devam eder. Gezegenin gizemi çözülmeye çalışılan oyun, hala geliştirilmektedir. Bu sebeple karakterlerin, değişikliklere tanık olabildiği ve farklı maceralara yelken açabildiği bir oyundur.

ILV coin nedir

Illuvium Nasıl Çalışır?

Illuvium, Ethereum ağı üzerine kurulmuş, gelişmiş bir gerçek zamanlı 3D oluşturma aracı olan Unreal Engine 4.26 kullanılarak inşa edilmiştir. Merkeziyetsiz, NFT koleksiyonlarının bulunduğu ve açık dünya RPG savaş oyunudur. Blokzinciri tabanlı Illuvium, sahip olduğu grafikler ve özellikler ile diğer metaverse oyun projelerinden ayrılmaktadır. Oyuna, bilgisayarlarda masaüstüne indirilerek erişilebilir. Illuvium’un mekanizması, NFT Illuvial’larını toplamayı ve kişiselleştirmeyi içermektedir. Oyuncular, Illuvial’lerle ve diğer oyuncularla savaşarak ya da görevlere katılarak, Illuvium deneyimini doyasıya yaşayabilir.

Oyunda bulunan Illuvial’lar belirli bir sınıfa ve yatkınlığa sahiptir. Aynı element ve sınıftan Illuvial’ları savaşlarda kullanarak bonus kazanmak mümkündür. Kullanıcılar, belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra daha fazla güce sahip yeni Illuvial’lar yaratmak için ellerindeki Illuvial’ları birleştirebilmektedir. Illuvium oyuncuları hiper ölçeklenebilir Immutable-X Layer 2 çözümü ile oyuna entegre olmaktadır. Ayrıca varlıkların basımı, alım satımı veya takası için sıfır gas ücretiyle bir saniyeden kısa işlem süreleriyle işlem yapmaktadır. Oyun, oyna-kazan yani play to earn yapısına sahiptir. Oyuncular, yarışmalara ve görevlere katılarak oyun içi ILV coin’leri ödül olarak kazanabilmektedir.

Ayrıca Illuvium, merkezi olmayan bir değişim platformu olan IlluviDEX platformuna da sahiptir. Platform üzerinde Illuvial NFT’ler de dahil olmak üzere Illuvium varlıklarının güvenle takası mümkündür. IlluviDEX platformunda işlem ücreti olarak her satışta %5’lik bir pay alınmakta ve ödül havuzuna atılmaktadır.

ILV Coin Nedir?

Bir metaverse projesi olarak kabul edilen Illuvium’un ERC-20 token’ı ILV’dir. ILV coin, Illuvium ekosisteminin kripto para birimidir. Oyunda çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Oyuncular, oyundaki başarıları karşılığında ILV coin ile ödüllendirilir. Ayrıca ILV coin’ler stake edilebilir. ILV sahibi oyuncular, Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon aracılığıyla yönetime katılabilir. Yönetimde söz sahibi olabilir ve değişiklikler için öneride bulunabilir. Ayrıca oyuncular, Illuvium içinde yarışmalara katılabilir ve oyun içi ödül olarak ILV coin kazanabilir.

ILV Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

ILV coin, işlem hacmi büyük birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, SushiSwap, Gate.i.o, Bitget, Crypto.com Exchange, Binance.US, LBank, CoinEx, MEXC, Bitrue gibi platformlar örnek verilebilir. ILV coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalı ve hesap oluşturmalıdır. Kimlik doğrulama işlemlerinin ardından, alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda ILV coin satın alınabilir. Satın alınan ILV coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner