IMF, El Salvador'un Bitcoin (BTC) Politikasına Son Vermesini İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

IMF, El Salvador’un Bitcoin (BTC) Politikasına Son Vermesini İstiyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), Bitcoin'in (BTC) yasal olarak benimsenmesinin El Salvador'un finansal istikrarı, bütünlüğü ve tüketici koruması için risk meydana getirdiğini söyledi.

IMF

Uluslararası Para Fonu (IMF), Bitcoin’in (BTC) yasal olarak benimsenmesinin El Salvador’un finansal istikrarı, bütünlüğü ve tüketici koruması için risk meydana getirdiğini söyledi.

IMF yönetim kurulu, El Salvador’un yaratmış olduğu finansal riskler ve yükümlülükler sebebiyle ülkede Bitcoin kullanımına son vermesini tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF’nin bu tavsiyesi, El Salvador ile ülkenin ekonomisi hakkında yapılan ikili görüşmenin ardından geldi.

IMF’nin yayınladığı raporda, finansal istikrar, finansal bütünlük ve tüketicinin korunması üzerinde Bitcoin kullanımının büyük risk oluşturduğu vurgulandı.

Raporda, yetkililerin Bitcoin’in yasal statüsünü kaldırarak, yasa kapsamını daraltması istendi. Yetkililer ayrıca, Bitcoin destekli tahvil ihracının potansiyel riskleri konusunda endişelerini de dile getirdiler.

El Salvador Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal olarak kabul etmişti. Ülke Bitcoin yatırımlarını her geçen gün artırıyor. Başkan Nayib Bukele, şu anda bir Bitcoin Şehri projesi üzerinde çalışmayı sürdürüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x