İngiliz Bankacılık Devi Standard Chartered, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Hedeflerini Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiliz Bankacılık Devi Standard Chartered, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Hedeflerini Açıkladı

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered'ın yeni raporu, Bitcoin'den ziyade Ethereum’da daha iyimser olduğunu gösteriyor.

ingiliz bankacilik devi standard chartered bitcoin btc ve ethereum eth fiyat hedeflerini acikladi

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın yeni raporu, Bitcoin’den ziyade Ethereum’da daha iyimser olduğunu gösteriyor.

Banka, Bitcoin’in mevcut seviyelerden 3 kata kadar artmasını beklerken, Ethereum’un 10 kata kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Ancak Ethereum’un daha fazla risk taşıdığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, Salı günü kripto varlıklar ile ilgili ilk raporunu yayımladı ve hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) konusunda yükseliş yanlısı bir tutum benimsediğini vurguladı. Ancak Ethereum hakkında daha iyimser bir duruş sergiledi.

Standard Chartered’ın Geoffrey Kendrick liderliğindeki küresel araştırma ekibine göre, Ethereum daha çok borç verme, sigorta ve borsa gibi işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir “finansal piyasa” işlevi görüyor. Öte yandan, Bitcoin daha çok bir “para birimine” benziyor. Bu nedenle, Bitcoin’e kıyasla Ethereum için daha geniş kullanım alanı olduğu göz önüne alındığında, Standard Chartered, ETH’nin toplam piyasa değerinin zaman içinde BTC’yi yakalayacağına inanıyor.

Banka, Bitcoin’i daha uzun vadede 50.000 – 175.000 dolar fiyat aralığında, Ethereum’u ise 26.000 – 35.000 dolar aralığında değerlendiriyor. Ancak ekip, Ethereum’un oraya ulaşması için önce Bitcoin’in 175.000 dolara ulaşması gerektiğini söyledi.

Standard Chartered’ın bu tahminleri, Bitcoin’in mevcut seviyelerden 3 kat, Ethereum’un ise 10 kat artmasını beklediği anlamına geliyor.

Para Birimi ve Finansal Piyasa Analojisi

Standard Chartered, Bitcoin’i daha çok bir para birimi olarak gördüğünden, banka dışı sektördeki potansiyel işlemleri kredi kartı piyasa değeri ile karşılaştırdı. Ethereum’u ise, Bitcoin karşısındaki değerini belirlemek için küresel bankaların değerini küresel kredi kartı şirketlerinin değeriyle karşılaştırdı.

Ethereum’un fiyat tahmini mevcut fiyatına kıyasla yüksek görünebilir. Ancak banka “mevcut fiyatın hem ETH’nin (BTC’ye karşı) göreceli karmaşıklığını hem de ETH’nin gelişimi hakkındaki belirsizliği yansıttığını” düşünüyor.

Banka, ”Başka bir deyişle, potansiyel getiriler ETH için BTC’den daha büyük olsa da, riskler de daha yüksek” dedi.

Ethereum şu anda bir proof of stake modeli olan Ethereum 2.0’a geçiş sürecinde. Standard Chartered, geçiş tamamlandığında işlevselliği ve ölçeklenebilirliğinin daha da artacağını söyledi.

Raporlar, Standard Chartered’ın Avrupa’daki kurumsal müşterilere odaklanan yaklaşmakta olan kripto varlık ticaret girişiminin lansmanından önce çıkıyor. Banka bu yılın dördüncü çeyreğinde hayata geçmesini umduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x