Yükleniyor...

Instagram ve Facebook, NFT Desteğini Sonlandırıyor

Instagram ve Facebook, 11 Nisan 2023 tarihinde NFT desteğini sonlandıracağını ve dijital cüzdanların silineceğini duyurdu.

Instagram ve Facebook NFT

Instagram ve Facebook, 11 Nisan 2023 tarihinde NFT desteğini sonlandıracağını ve dijital cüzdanların silineceğini duyurdu.

Bir döneme damga vuran NFT furyası, yıllarda büyük bir darbe aldı. Özellikle kripto para piyasasının düşüş yaşadığı günlerde, NFT tarafındaki ilginin ve para girişinin de oldukça azaldığı gözlemlenmişti.

Ancak Instagram ve Facebook, platformlarına NFT desteğini ekleyerek can suyu olmuştu. Bu platformlarda, dijital öğeleri barındıran bir sistem oluşmuş ve NFT kullanımının önü açılmıştı. Son olarak Instagram ve Facebook, artık platformlarda NFT desteğinin olmayacağını açıkladı.

Instagram ve Facebook, NFT Hamlesiyle Gündemde

Popüler sosyal medya platformları Instagram ve Facebook, platformlardaki NFT desteğini 11 Nisan tarihinde noktalayacak.

Yapılan duyuruya göre, Instagram’daki dijital öğeler artık işlenmeyecek ve kullanıcılar yeni gönderiler oluşturamayacak. Ayrıca kullanıcılar, platformdaki eski dijital gönderilere erişemeyecek.

Ayrıca, Facebook ve Instagram, cüzdan adresleri ve diğer dijital öğelerin verilerini platformlarından silecek. Bu hamleyle birlikte kullanıcılar, hesaplarını üçüncü taraf cüzdanlara entegre edemeyecek.

Platform açıklamalarında, artık yeni dijital koleksiyon gönderileri oluşturulamayacağı, daha önceki dijital koleksiyon gönderilerinin blockchain izlerinin silineceği ve bu koleksiyonların arşive taşınacağı ifadeleri yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x