İspanyol Milletvekili, Ülkeyi Bitcoin (BTC) Madencilik Merkezi Yapmak İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

İspanyol Milletvekili, Ülkeyi Bitcoin (BTC) Madencilik Merkezi Yapmak İstiyor

İspanyol milletvekili Maria Munoz, Kazakistan'daki Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarını olumsuz etkileyen protestolar esnasında, İspanya'yı Bitcoin madencilik merkezi yapmak istediğini dile getirdi.

spain

İspanyol milletvekili Maria Munoz, Kazakistan’daki Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarını olumsuz etkileyen protestolar esnasında, İspanya’yı Bitcoin madencilik merkezi yapmak istediğini dile getirdi.

Kazakistan’da yaşanan olaylar sebebiyle, küresel hash rate %14 oranında düşüş yaşadı. Lider kripto bugün Bitstamp borsasında 40.600 dolara kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Munoz, yazılı bir yanıt talebiyle hükümete sorular yöneltti. İspanyol milletvekili, hükümetin küresel hash rate oranında yaşanan düşüşün, İspanya’daki kripto endüstrisi üzerindeki etkisinin farkında olup olmadığını ve Kazakistan’dan ayrılmak zorunda kalabilecek madencileri çekmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

Milletvekili son olarak da Bitcoin madencilik endüstrisinin enerji açısından ne kadar verimli olduğu hakkında hükümeti bilgilendirdi.

Geçtiğimiz yıl ulusal bir kripto para stratejisi oluşturma fikri Vatandaşlar Partisi tarafından ortaya atılmıştı. Böylelikle kripto sektörünün yükselmesiyle beraber sektörü yatırımcılar için daha güvenli hale getirmek amaçlanmaktaydı. Ancak hükümet henüz bu teklifi değerlendirmiş değil.

Avrupa Parlamentosu üyesi Ernest Urtasun, Munoz’a tepki gösterdi ve Bitcoin’in çevreye verdiği zarar sebebiyle bu girişimin “kötü bir şaka” olduğunu düşündüğünü belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x