Yükleniyor...

İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad Kripto Para Uzmanı Arıyor

İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad'ın kripto para birimleri ve finansal teknolojiler konusunda uzmanlar aradığına dair haberler ortaya çıktı.

mossad kripto para

İsrail’in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad’ın kripto para birimleri ve finansal teknolojiler konusunda uzmanlar aradığına dair haberler ortaya çıktı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, devlet istihbarat teşkilatı finansal teknoloji alanında profesyoneller arıyor. Bunun aracılara anonim ödemeler yapmak veya ekipman satın almak için kripto para birimleri kullanabilmek gibi nedenlerle yapıldığı iddia ediliyor. Haber, önde gelen İsrail medya kuruluşu Ynet tarafından 8 Ağustos’ta servis edildi. Bir çeviriye göre, bu kurum ilk kez açıkça kripto para birimleri konusunda uzmanlaşmış bir kişiyi arıyor.

Mossad BTC mi Kullanacak?

Mossad, İsrail’deki istihbarat toplama, gizli operasyonlar ve terörle mücadeleden sorumludur, bu nedenle kripto paralara geçişi mantıklı bulunuyor. İş tanımına göre kuruluş, fintech ve dijital para birimleri alanında teknolojik bir lider arıyor. Pozisyon, liderlik, başlatma, planlama ve eşlik eden sistem geliştirme faaliyetlerini içerir ve fintech dünyasında 3 yıllık deneyim gerektiriyor.

Ajans tarafından aranan diğer pozisyonlar arasında “zorlayıcı ve dinamik bir rol” olarak tanımlanan bir iş danışmanı yer alıyor. Ynet’e göre yayınlanan tek pozisyonlar bunlar değildi. Mossad ayrıca “planlama, geliştirme, üretim, uygulama, ürün portföyleri yazma, eğitim, ürün metodolojisini yönetme ve karmaşık montajlar için mekanik entegrasyon gerçekleştirme” gibi bir iş için benzersiz mekanik araçlar geliştirebilecek birini istiyor.

Anonim ödemeler için kripto para birimlerinin kullanılması, tam olarak ABD başta olmak üzere çoğu ülkenin yok etmeye çalıştığı şey.

Bu hafta sonu tekrar 45 bin dolara dokunan Bitcoin, miksaj hizmetleri kullanılmadıkça bunun için en iyi seçenek olmayacak. Monero (XMR), blockchain’de yerleşik bu özelliklere sahip olduğu için daha uygun bir kripto para olarak görülüyor.

Zaten istihbarat teşkilatı bunların hiçbirini veya kripto para birimlerinin rapor edilen ilgisinin veya olası kullanımının ne için olacağını belirtmedi.

Kripto Para Baskınında Hamas Hedefi

10 Temmuz’da, İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansman Bürosu’nun, terör örgütü Hamas ile bağlantılı olduğu düşünülen 84 kripto para adresine el konulmasını emrettiği bildirilmişti. Hamas’ın Tether, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimi kullandığını ve cüzdanların 7,7 milyon dolardan fazla kripto para aldığı ortaya çıkmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x