Yükleniyor...

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Bitcoin ATM’si

Önemli Hatırlatma:

Bitcoin ATM Türkiye

Önemli Hatırlatma: İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki Bitcoin ATM’si kapatıldı. Bitcoin ATM’sinin açılış haberini aşağıda okuyabilirsiniz.

Ve Bitcoin ATM’leri Türkiye’de…

travelersbox2

Bloomberg HT kanalında da yayınlanan bir görüntü ile izleyicilere tanıtılan Bitcoin ATM‘leri, TravelersBox adlı bir şirket tarafından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hizmete sunuldu. İstanbul’da hizmete sunulan TravelersBox’un Bitcoin ATM’si, ABD’li girişimci Eric Zhivalyuk ve Bitcoin Haber tarafından “Dünyanın ikinci Bitcoin ATM’si İstanbul’da hizmete girdi.” haberiyle duyuruldu.

TravelersBox’un ürettiği Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin satın alma işlemi yapabilirken, aynı zamanda sistem kullanıcılara hediye kartı, sanal ürün ya da çeşitli kurumlara bağış gibi seçenekler sunuyor. Fakat ne yazık ki, bu Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin bozdurma işlemi yapılamıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da bulunan Bitcoin ATM’si, yurtdışından gelen turistler tarafından da oldukça rağbet görmektedir. Dileriz Türkiye’de Bitcoin ATM’leri daha çok yayılır ve kullanımı da oldukça artış gösterir.

@bitcoin_turkiye’nin Bitcoin ATM üreticisi TravelersBox ile yaptığı kısa röportaj ise aşağıda yer almaktadır.

alıntı_atm

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner