Yükleniyor...

Jack Dorsey, Merkeziyetsiz Sosyal Ağ Nostr’a 14 BTC Bağışladı

Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey, merkeziyetsiz sosyal ağ Nostr'un gelişimini finanse etmek amacıyla 14 Bitcoin bağışladı.

jack dorsey

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, merkeziyetsiz sosyal ağ Nostr’un gelişimini finanse etmek amacıyla 14 Bitcoin bağışladı.

Dorsey’in 14 BTC’lik bağışı, yaklaşık olarak 245.000 dolar seviyesine denk düşüyor.

Jack Dorsey, Merkeziyetsiz Sosyal Ağa Bağışta Bulundu

Twitter’ın eski CEO’su Dorsey, Nostr’un (Notes and Other Stuff Transwed by Relays) daha fazla geliştirilmesine katkıda bulunmak için kabaca 245.000 dolar değerinde 14 Bitcoin bağışladı.

Dorsey’in, şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’e de yılda bir milyon dolar bağışlayacağı da bildirildikten sonra Koty Auditore, Dorsey’in Nostr’a fon sağlamaya teşvik etmek için Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Dorsey, kendisinden bahsedilen tweet’e yanıt verdi ve “bunu nasıl yapacağını bulmaya çalıştığını” söyledi. Bu cevaptan yaklaşık 24 saat sonra Dorsey, geliştirici fiatjaf’a fon aktarımında bulundu.

Nostr, sansüre dayanıklı küresel bir sosyal ağ oluşturmayı kendisine misyon edinen açık bir protokoldür. Protokol merkezi bir sunucuya bağlanmak durumunda değildir

2006 yılında Twitter’ı kuran Dorsey, 29 Kasım 2021’de şirketten ayrıldı. Şu anda Block CEO’su olarak görev yapan Dorsey, Bitcoin maksimalisti olmasıyla da tanınıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x