JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022'de Düşüş Eğilimine Girebilir • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan Analisti: Ethereum, 2022’de Düşüş Eğilimine Girebilir

JPMorgan'a göre, Ethereum'un DeFi alanındaki hakimiyet günleri yakında sona erebilir.

ethereum eth

JPMorgan’a göre, Ethereum’un DeFi alanındaki hakimiyet günleri yakında sona erebilir.

Yakın tarihli bir araştırma notunda, JPMorgan Chase Bank analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un merkeziyetsiz finans sektöründeki hakimiyetini kaybedeceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için bağımsız parçalara bölünecek. Sharding, merakla beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesinin ana özelliklerinden biri.

“Ethereum İçin Geç Olabilir”

Bununla birlikte, parça zinciri aşamasının 2023’te başlaması beklendiğinden Panigirtzoglou, Ethereum’un o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesi için “çok geç” olacağını düşünüyor.

Ethereum’un merkeziyetsiz finans pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı şekilde düştü. Defillama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hakimiyeti geçen Ocak ayında %97’den fazlaydı, ancak DeFi protokollerindeki toplam değer payı, Terra, Binance Smart Chain gibi rakiplerin hızlı büyümesi nedeniyle %63 oranına düştü. Ethereum’un özellikle bağımsız blok zincirlerine zemin ayırması, Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor.

veri 1

Ethereum ağı, DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı erişilemez hale getiren fahiş ücretlerle boğuşuyor.

Fiyatı %396 oranında yükselen Ethereum için 2021 yılı önemli bir yıldı. Ancak JPMorgan, Ethereum ağı diğerleriyle rekabet ederken, 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini tahmin ediyor.

Ethereum fiyatı, yaklaşan faiz oranı artışlarının çifte darbesi ve Bitcoin hash oranındaki düşüşün tetiklediği geniş piyasa düzeltmesi nedeniyle son 24 saat içinde %9,52 düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x