Yükleniyor...

Kadena (KDA) Coin Nedir?

Kadena, sınırsız bir şekilde ölçeklenmesine izin veren 1.

kadena

Kadena, sınırsız bir şekilde ölçeklenmesine izin veren 1.katman bir Proof of Work blok zinciridir. Pact isimli yeni bir akıllı kontrat diliyle merkeziyetsiz finans uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan blockchain temelli bir protokoldür. Kripto para birimi KDA’ dır.

Kadena protokolü, 2016 yılında Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından New York’ta oluşturulmuştur. Kadena, Bitcoin’e benzer bir güvenlik düzeyi sağlayan, ölçeklenebilir blok zinciri oluşturmayı hedeflemektedir. Yani, herhangi bir ikinci katman ölçeklenebilirliği çözümlerine ihtiyaç duymadan işlem hacmi için temel katmanını optimize etmektir.

Kadena, Ethereum’daki ETH’ye oldukça benzer şekilde, madencilerin ağdaki madencilik blokları için tazmin edilme şekline sahiptir. Bunun yanı sıra kullanıcıların işlemlerinin bir bloğa dahil edilmesi için ödedikleri işlem ücretleri için kullanılmaktadır.

kadena 1

Kadena, kullanıcıların çeşitli blokzincirleriyle tek bir platform üzerinden etkileşime geçebilmesini ve farklı zincirlerin avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Kadena projesinin özellikleri şu şekildedir:

  • Kadena projesi, ölçeklenebilir, merkeziyetsiz finans projelerinin geliştirilmesine destek vermektedir. Fakat Kadena, ana katmanın ölçeklenebilirliği üzerine geliştirilmiş bir projedir.
  • Girişimciler/geliştiriciler, Kadena protokolü aracılığıyla hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebilirler. Bununla birlikte Kadena ağı, sadece geliştiricilerin değil; isteyen diğer kullanıcıların da proje geliştirme deneyimine ulaşmasına destek vermektedir. Bu sayede isteyen her kullanıcı, kendi projesini Kadena ağı üzerinde geliştirebilmektedir.
  • Kadena projesi, Bitcoin gibi güvenli bir ağ sunmak adına; Chainweb Proof of Work (PoW) fikir birliği sistemini kullanmaktadır. Chainweb, Bitcoin ağının güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini desteklemek için çalışan bir mekanizmadır.
  • Kadena aracılığla kullanıcılar, bütün işlemleri çok hızlı bir şekilde ve düşük işlem ücretli olarak gerçekleştirme olanağına sahiptir.
  • Geniş yatırımcı kitlesine hitap etmektedir.

KDA kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve OKX.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner