Yükleniyor...

Dünya Kupası Yaklaşırken, Fan Token’lar Yükselişe Geçti

Dünya Kupası yaklaşırken, fan token'larda önemli yükselişler göze çarpıyor.

dunya kupasi

Dünya Kupası yaklaşırken, fan token’larda önemli yükselişler göze çarpıyor.

Socios.com’n CHZ token’ı son 24 saatte %13.4 oranında artarken, Portekiz ve Arjantin milli takımlarının token’ları son bir hafta sırasıyla %50.1 ve %31.7 oranında yükseldi.

Dünya Kupası, Fan Token’ları Etkiledi

FTX’in çöküşüyle derin bir krize giren kripto para sektöründe, fan token’lar ön plana çıkmaya başladı. Dünya Kupası’na sayılı günler kala fan token’larda önemli artışlar kaydedildi.

CHZ, son 24 saatte %13.4 oranında artarken POR ve ARG tokenları da yükselişe geçti. Özellikle Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin boy gösterecek olması, oyuncuların hayranlarının fan token’lara yatırım yapmasına neden olmuş gibi görünüyor. Coingecko verilerine göre ARG, son 24 saatte %9.3 oranında yükselirken POR da %11.7 yükseldi.

Fan token’lar genellikle bir spor takımının taraftarlarına hitap eden kripto para birimleridir. Token sahipleri, maç biletleri kazanabilir ve kulüple ilgili çeşitli konularda karar alma süreçlerine belirli düzeylerde dahil olabilir.

Fan token’ların rallisi, 20 Kasım’da Katar’da başlayacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası’ndan hemen önce başladı. Organizasyon 18 Aralık’ta gerçekleştirilecek final karşılaşmasıyla son bulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner