Yükleniyor...

Kaspa (KAS) Coin Nedir?

Kaspa, GHOSTDAG protokolünü uygulayan bir Proof-of-Work (PoW) kripto para birimidir.

kaspa

Kaspa, GHOSTDAG protokolünü uygulayan bir Proof-of-Work (PoW) kripto para birimidir. Geleneksel blok zincirlerinin aksine, GHOSTDAG paralel olarak yetim bloklar oluşturmaz, ancak bunların bir arada var olmalarına ve fikir birliği içinde sıralanmalarına izin verir.

Kaspa Nedir?

Kaspa, gezegendeki en hızlı madenciliği yapılan ve çalışma kanıtı olan kripto paradır. Yüksek blok oranlarına sahip blockDAG mimarisi, madenciliğin daha fazla dağıtılmasına izin verir ve daha düşük hash oranlarıyla etkili solo madenciliği mümkün kılar. Kripto para birimi, Kasım 2021’de ön madencilik, ön satış ve madeni para tahsisi olmadan piyasaya sürüldü. Kaspa yüzde 100 merkezi olmayan, açık kaynaklı ve topluluk tarafından yönetilen bir sistemdir.

KAS coin madenciliği, “optical miner” hazır HeavyHash algoritmasının değiştirilmiş bir biçimi olan kHeavyHash’e dayalıdır. kHeavyhash, 2 keccac’ta çerçevelenmiş matris çarpımını kullanır. kHeavyHash enerji tasarrufludur, çekirdek baskındır ve GPU, FPGA’lar ve geleceğin özel madencilik ekipmanı tarafından başarıyla çıkarılabilir.

Kaspa ekosistemine katılmak için kullanıcılar madencilik düğümlerini kurabilirler. Topluluk, kullanıcıların ödül olarak coin kazanmasını sağlayan CUDA tabanlı bir GPU madenci üretmiştir.

kaspa

Kaspa Özellikleri Nelerdir?

Kaspa projesini diğer kripto projelerinden ayıran bazı önemli özellikler mevcuttur;

Anında onay

Anında defter onayı, kullanıcı ve geliştirici deneyimi, diğer web uygulamalarıyla entegrasyon ve hızlı işlem yerleşimi için kritik öneme sahiptir. Kaspa, fikir birliği motorunun işlem akışı ve kullanıcı deneyimi üzerindeki gecikmesini en aza indirerek bunu başarır.

Çevresel düğümler

Çevresel düğümler, ciddi önden çalıştırma ve MEV tehditlerini azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, işlemleri manipüle etmeye ve sıradan kullanıcılara göre haksız bir avantaj elde etmeye çalışan madenciler ve ticaret botları hakkında endişelenmemize gerek yoktur. Saniyenin altındaki blok süreleri, kullanıcıları bu tür manipülasyonlardan koruyan ticaret öncesi gizlilik ve gizli işlemlere izin verir.

Hızlı ve ölçeklenebilir işlem sıralaması

Kaspa’nın temel katmanı, hızlı ve ölçeklenebilir bir işlem sıralaması (yayın kanıtı olarak da bilinir) motoru geliştirmeye odaklanır. Bu nedenle, temel mutabakat yalnızca ödemelerin durumunu takip edecektir. Öte yandan, Katman İki işlemleri daha kapsamlı ve anlamlı biçimin izini sürecektir.

Kaspa ağının kripto projeleri ve kullanıcıları için güncel bir sorunu ele almaya çalışmasının bir başka doğal yolu da paylaşılan, ölçeklenebilir bir işlem sıralama katmanı, daha hızlı uzlaşma süreleri ve madencileri sansürlemeye ve bir çapraz ekosistemi önyüklemeye karşı koruyan gizli ticaret öncesi işlemler sağlamaktır.

Güvenlik

Kaspa, SHA-256 PoW şifrelemesini kHeavyHash ile değiştirerek bitcoin ile aynı güvenlik ilkelerini ve metodolojisini kullanır. SHA-256’dan tüm güvenlik özelliklerini devralan kHeavyHash, SHA-256 hash algoritmasının bir ağırlıklandırma işlevi de içeren bir modifikasyonudur. Bu nedenle, blockDAG, işlemleri onaylayan ve imzalayan güçlü bir merkezi olmayan gönüllüler (madenciler) ağı tarafından korunmaktadır. Tıpkı bitcoin gibi, kaspa da tamamen merkezi olmayan ve izinsizdir. Herkes katılabilir ve herkes ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir.

BlockDAG

Kaspa, ilk blockDAG (blok zinciri olmayan) kripto para birimidir. Blockchain, işlemlerin zaman sıralı ve mühürlü bloklara kaydedildiği doğrusal bir sistemdir. BlockDAG, yönlendirilmiş bir asiklik grafiktir – köşelerin blokları temsil ettiği ve kenarların alt/üst bloklara atıfta bulunduğu matematiksel bir yapı. Bu yeni dağıtılmış defter uygulaması, türünün ilk örneğidir; yeni nesil ölçeklenebilirlik, yüksek verimli işlemsel bant genişliği, anında onaylar sağlarken merkezi olmayan bir yapıya sahiptir.

Kaspa Nasıl Satın Alınır?

KAS coin satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturmalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra cüzdana bakiye yüklemelisiniz. Bu işlem için kredi veya banka kartı kullanabileceğiniz gibi, banka havalesi yoluyla da işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yükleme sonrası istenilen miktarda KAS satın alıp soğuk veya sıcak cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

KAS Coin Hangi Borsalarda?

KAS satın alabileceğiniz kripto para borsaları başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  • Gate.io
  • MEXC
  • CoinEx
  • Txbit
  • BingX
  • DigiFinex
  • XT.COM
  • Hotbit

Kaspa güncel fiyatı ise şudur:

kaspa

Kaspa (KAS)

0.173322 $

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x