Yükleniyor...

Kazakistanlı Madencilik Tesisi Operatörü Enegix, Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketi Bitmain’in Cihazlarını Barındıracak

Madencilik tesisi operatörü Enegix, Pekin merkezli kripto para madencilik şirketi Bitmain'in ekipmanını Kazakistan'daki 180 MW'lık tesisinde barındıracağını duyurdu.

kazakistanli madencilik tesisi operatoru enegix bitcoin btc madencilik sirketi bitmainin cihazlarini barindiracak

Madencilik tesisi operatörü Enegix, Pekin merkezli kripto para madencilik şirketi Bitmain’in ekipmanını Kazakistan’daki 180 MW’lık tesisinde barındıracağını duyurdu. 

Cuma günü yapılan bir duyuruya göre 2020’nin sonlarında hizmete giren merkez, Enegix’in üçüncü lokasyonu ve 50.000’den fazla mevcut nesil madencilik teçhizatına ev sahipliği yapacak şekilde tasarlandı. Merkezde Bitmain’in Antminer S19 Pro makineleri yer alacak.

Enegix CEO’su Yerbolsyn Sarsenov, şirketin “Bitmain’e 180 MW’lık tesisinin kalan kapasitesini sunmaktan memnun olduğunu” söyledi. Kapasitenin ne kadar olduğu ise belirtilmedi.

Rusya sınırına yakın Ekibastuz’da bulunan tesis, elektriğini doğrudan ülkenin yerel bir kömür santralinden sağlayan ulusal şebekeden alıyor.

Enegix, Kazakistan’daki madencilik şirketlerinin altyapı talebini nakde çevirmeyi umarak daha fazla maden tesisi açmayı planlıyor.

Ucuz elektriğin bolluğu sayesinde Orta Asya ülkesi, oradaki sanayi üzerindeki baskıya tepki olarak Çin’den göç eden madencilik firmaları için en popüler bölgelerden biri haline geldi. BIT Mining ve Canaan, son iki ayda Kazakistan’da tesisler kurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner