Yükleniyor...

KEEP Coin Nedir? Keep Network (KEEP) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda KEEP coin nedir, kripto para birimi Keep Network (KEEP) nedir, KEEP coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

keep network

Bu yazımızda KEEP coin nedir, kripto para birimi Keep Network (KEEP) nedir, KEEP coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte KEEP coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

KEEP Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KEEP Coin 5.48 TL TL’den işlem görüyor. KEEP Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.64% değişim gösterdi. KEEP Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 11,821 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 93,453,092 $ dolar seviyesinde.


KEEP Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KEEP Coin 0.170075 $ dolardan işlem görüyor.


KEEP Coin Nedir?

Keep Network, akıllı sözleşmeler yoluyla halka açık blok zincirlerinde dağıtılabilen özel bilgileri depolamak için küresel bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımdır.

Ethereum gibi genel blok zincirlerinde çalışan birçok merkezi olmayan uygulama (dApps), çalışması için özel verilerin (sağlık kayıtları, kredi puanları ve finansal bilgiler gibi) kullanılmasını gerektirir.

Bireysel kullanıcının gizliliğini korumak için Keep Network, özel verilerin blok zincirinin dışında, akıllı sözleşmelerin, depolanan verilerin parçalarını genel blok zincirine maruz bırakmadan yönetmesine ve kullanmasına izin veren kaplar olan “keeps” saklanmasını sağlar.

Bir bloğu çalıştırmak için nodelerin, Keep Network tarafından seçilecek olan Keep Network’ün yerel kripto para birimi olan KEEP tokenlarını stake etmesi gerekir. Bu nodelere, korumaları başarıyla sürdürdükleri için KEEP verilir.

Keep Network üzerine kurulan ilk uygulama, Bitcoin ve Ethereum arasında bir köprü görevi gören tBTC’dir. Bitcoin sahipleri, BTC fonlarını akıllı bir sözleşmeye yatırır ve Ethereum blok zincirindeki çeşitli uygulamalara erişmek için kullanılan, eşdeğer BTC değerine sahip bir Ethereum belirteci olan tBTC’yi alırdı.

Keep Network’ü Kim Yarattı?

Keep Network, 2017 yılında Matt Luongo ve Corbin Pon tarafından kuruldu. Daha önce 2014 yılında bir bitcoin alışveriş uygulaması olan Fold’u kurdular.

Keep Network, tanınmış risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve ünlü kripto para yatırımcıları Polychain Capital, Fenbushi Capital ve Paradigm dahil olmak üzere yatırımcılara özel satışlarda iki turda 20 milyon dolar değerinde KEEP tokeni sattı.

keep network.

Keep Network Nasıl Çalışır?

Keep Network’ün temel özelliği, blok zinciri sistemlerinin dışında, sır olarak adlandırılan özel verileri muhafazalarda saklama yeteneğidir.

Keeps, blok zinciri tabanlı uygulamaların, belirli bir kriter karşılandığında, uygulamaya veri, şifreli dosyalar veya bir kullanıcının kimliğinin doğrulanması sağlayabilen akıllı sözleşmelerin kullanımı yoluyla içeriklerini tamamen ifşa etmeden sırlarla etkileşime girmesine izin verir.

Muhafazaları koruyan bilgisayarlar veya nodeler, saklama sağlayıcıları olarak bilinir ve güvenilir olmayan rastgeleleştirme için gelişmiş bir şifreleme tekniği olan rastgele işaret protokolü kullanılarak bir sırrın kesirlerine atanır.

Bir kullanıcı bir muhafaza satın almak istediğinde, sırlarını bölüştüren ve karıştıran, bunların paylaşımlarını farklı saklama sağlayıcılarına gönderen ve kullanıcıların içeriğine erişmeleri için anahtarları iade eden Keep Network’e bir istek yayınlar.

Keep sağlayıcıları, güvenilmez veya muhafazalara karşı ihmalkar olmaları durumunda protokol tarafından alınabilecek belirli bir miktarda KEEP’i stake etmelidir. Ancak sağlayıcılar, şifreleme, hesaplama ve depolama hizmetleri sağlamak da dahil olmak üzere hizmetleri için KEEP ödülleri aracılığıyla teşvik edildi.

Keep Network (KEEP) Coin Yorum ve Geleceği 2022

KEEP kripto para birimi, değerini özel verilerin güvenliğini sağlama yeteneğinden alır.

Özellikle, KEEP ağın kendisinde yerleşiktir ve önemli ağ işlemleri için kullanılabilen tek kripto para birimidir.

Örneğin, sağlayıcı olmak isteyen kullanıcılar, önce KEEP tokenlerini akıllı bir sözleşmede edinmeli ve stake etmelidir ve dürüst davranıp yeterli kalitede hizmetler sağlamaları durumunda geri alınabilir.

Stake KEEP, kullanıcıların ağ tarafından rasgele seçilmelerine izin verir ve bir kez seçildiklerinde, çalışmasına yardımcı oldukları her yeni tutma için daha fazla KEEP yatırmaları gerekir. Sağlayıcılar, görevlerini tatmin edici bir şekilde yerine getirirlerse, ek KEEP tokenları ile telafi edilir.

Not olarak, depolarda veri depolamak isteyen kullanıcılar bu hizmet için KEEP tokenlerini veya Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH’yi kullanarak ödeme yapabilirler.

Diğer birçok kripto para birimi gibi, KEEP tokenlarının arzı sınırlıdır, yani yazılımın kurallarına göre sadece 1 milyar token olacaktır.

Keep Network, özel verilere erişim gerektiren blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler için çekici olabilir.

Sonuç olarak, özel bilgileri güvenli bir şekilde saklamak isteyen kullanıcılar, Keep Network’ün hizmetlerini kullanmakla da ilgilenebilirler.

Yatırımcılar, blok zincirlerinde güvenli, özel, hesaplamalar için akıllı sözleşmelerle erişilecek veri depolamanın geleceğine inanmaları durumunda portföylerine KEEP’i eklemek isteyebilirler.

Kullanıcılar, Ethereum’un merkezsiz finans (DeFi) araçlarına maruz kalmak için Bitcoin varlıklarını kullanmak istiyorlarsa KEEP ile de ilgilenebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner