Yükleniyor...

Kin Coin Nedir? Kin (KIN) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda Kin coin nedir, kripto para birimi Kin (KIN) nedir, Kin coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Kin (KIN)

Bu yazımızda Kin coin nedir, kripto para birimi Kin (KIN) nedir, Kin coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Kin coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Kin, sosyal medya ağı Kik içinde oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Geliştiricilerin ağ üzerinde ürün ve hizmetler oluşturması için bir teşvik olarak tasarlanmıştır.

Popüler mesajlaşma platformu Kik tarafından başlatılan kripto para birimi Kin, Kik’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı sorunlar nedeniyle son zamanlarda manşetlere çıkıyor. Bu özellikte, size bu sorunlu kripto para biriminin özetini ve Kik’in yasal davasının neden tüm kripto endüstrisi için etkileri olduğunu anlatacağız. 

Kin’in amacı, Kik topluluğu için dijital bir para birimi sağlamaktır. Kik’te uygulama, oyun ve çıkartma yapan geliştiriciler, reklam gelirine güvenmek yerine kullanıcıları tarafından doğrudan Kin’de ödüllendirilir. Kin, teoride, Kik kullanıcılarına birbirleriyle bağlantı kurmaları ve etkileşimde bulunmaları için daha fazla yol sunar.

Kin (KIN) Nedir?

Kin ilk olarak Etheruem blok zincirinde bir ERC-20 tokeni olarak piyasaya sürüldü. Kik’in ekosistemindeki ana para birimi olacak şekilde tasarlanan kullanıcılar, dijital mal ve hizmetler satın alabilir ve uygulama geliştiricileri gelir elde edebilir. Kinship’in kısaltması olan Kin, Kik topluluğu içindeki bağları güçlendirmek için tasarlandı.  

Kin’i Kim Yarattı?

Kin, 2009 yılında şu anki CEO’su Ted Livingston da dahil olmak üzere bir grup Waterloo Üniversitesi mezunu tarafından kurulan Kik tarafından geliştirildi. 

Kin’in Kısa Bir Tarihi

Aralık 2014 – Kik, Kik kullanıcıları için bir tür ödül puan sistemi olan Kik Puanlarını başlattı ve Mart 2017’de sona erdi

Eylül 2017 – Kik, Kin token satışından yaklaşık 100 milyon dolar topladı

Haziran 2019 – Kik, Kin token satışı nedeniyle SEC tarafından dava edildi

Eylül 2019 – Kik, SEC’in davasıyla mücadeleye odaklanmak için mesajlaşma uygulamasını kapatacağını duyurdu

Ekim 2019 – MediaLab, Kik Messenger’ı satın almayı ve Kin’i korumayı kabul etti

Kin’i Farklı Kılan Nedir?

Kin tokeninin değeri, 2017’deki ICO’sundan bu yana önemli ölçüde değer kaybetti, ancak Kin’in SEC ile ilgili yasal sorunları, tokene olan geniş ilgiyi yeniden canlandırdı. SEC, ICO’nun kayıt dışı bir menkul kıymet satışı olduğunu, çünkü yatırımcıların kar etmeyi bekleyebileceğini, şirketin bunu bir para toplama planı olarak kullandığını ve Kin kullanıcılarının o sırada tokeni kullanmayı bekleyebilecekleri hiçbir şey olmadığını iddia ediyor. 

Kik, tüm kripto dünyasının iyiliği için SEC ile açık mahkemede savaştığını iddia ediyor, böylece SEC sonunda hala 1940’lardaki Howey Testine dayanan kurallarını netleştirecek ve güncelleyecek.

Kin, bir milyondan fazla bireysel kullanıcının Kin’i harcadığı veya kazandığı ile dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimlerinden biri olduğunu iddia ediyor. SEC’e yanıt olarak Kin ayrıca, Ethereum ve Bitcoin’den daha fazla işleme ve beşinci en yüksek günlük blok zinciri etkinliğine sahip olduğunu iddia ederek, Kin’in bir menkul kıymet değil yaygın olarak kullanıldığı ve benimsendiği savunmasını destekliyor.

kin coin

Kin Nasıl Üretilir?

2017 yılında Kin, Ethereum platformunda toplam 10 trilyon Kin tokeni üreten bir ICO aracılığıyla başlatıldı. Ancak şu anda tüm orijinal ERC-20 Kin tokenlerini Ethereum’dan yeni Kin blok zincirine geçirme sürecindeler. Taşınan eski Kin tokenleri artık Kin blok zincirindeki Kin Coins olacak.

Eylül 2019 itibariyle, Kin’in toplam piyasa değeri, ICO’larında neredeyse 100 milyon dolar toplamasına rağmen yalnızca 9,4 milyon dolara düştü. Sonuç olarak, Kin büyük borsalarda çok popüler değildir veya yaygın olarak bulunmaz, ancak yine de bazı küçük borsalarda satın alınabilir veya takas edilebilir. 

Kin (KIN) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Kin’i gönderebilme, alabilme ve değiş tokuş edebilmenin yanı sıra kripto para birimi, Kik ekosisteminin bir parçası olan birçok uygulamayla da entegre edilmiştir. Bu uygulamalar, en popüler uygulamalar MadLipz  Swelly, ThisThat, PauseFor, Kinit ve Perfect365 ile kullanıcıların Kin kazanmasını ve Kin’deki diğerlerini ödüllendirmesini sağlar.

Şu anda, Kik’in geleceği, 2019’daki berelerin ardından daha parlak görünüyor. SEC’in davasının eski sahiplerine karşı etkisi hala tanımlanmadı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner